Poker - Výherní kombinace


Znát výherní kombinace v pokeru je jednou z naprosto základních znalostí k tomu, abyste se mohli do hraní této oblíbené karetní hry pustit. Kdybyste neznal výherní kombinace, nevíte, zda-li máte šanci vyhrát nebo ne. My si představíme výherní kombinace od nejsilnější po nejslabší. 

Každá hra pokeru končí dvěma způsoby:

1) hráč donutí sázkami ostatní hráče složit karty a vyhrává bank (pot) bez toho, aby musel ukazovat karty.

2) v posledním kole zůstane více hráčů. Ti pak postupně ukazují své karty a porovnají své výherní kombinace (tato akce se nazývá showdown). Hráč, který má karty s nejvyšší kombinací vyhrává bank. Pokud jsou výherní kombinace totožné např. u dvou hráčů, bank se rozdělí mezi ně.

ROYAL FLUSH (Královská postupka) 

Nejvyšší postupka v barvě - tedy ta, která končí esem. Celkem existují 4 královské FLUSHe - piková, kárová, srdcová a křížová. Pravděpodobnost získání této pokerové kombinace je velmi nízká.

STRAIGHT FLUSH (Postupka v barvě) 

Pět karet stejné barvy jdoucích hodnotově za sebou. Eso je možné u této kombinace umístit jako jedničku. Tato karetní kombinace (postupka v barvě) má celkem 36 možných variant.

FOUR OF A KIND (Poker) 

Čtveřice karet se stejnou hodnotou, v případě rovnosti kombinací vyhrává vyšší čtveřice, a nebo rozhoduje vyšší kicker (doplňková karta ke čtveřici).

FULL HOUSE 

Trojice (three of a kind) a dvojice (a pair) dohromady, v případě rovnosti kombinací vyhrává hráč s vyšší trojicí. Při rovnosti trojic rozhoduje vyšší dvojice. Při rovnosti všech pěti karet se rozděluje bank.

FLUSH (Barva) 

Pět karet stejné barvy, v případě rovnosti kombinací vyhrává hráč s nejvyšší kartou v barvě. Jestliže jsou nejvyšší karty stejné, rozhoduje hodnota druhé, třetí, čtvrté nebo páté karty. Barva FLUSH není brána coby rozhodující kriterium.

STRAIGTH (Postupka) 

Postupka, pět po sobě následujících karet, v případě rovnosti kombinací vyhrává postupka zakončená vyšší kartou.

THREE OF A KIND (Trojice) 

Tři karty se stejnou hodnotou, v případě rovnosti kombinací vyhrává vyšší trojice, v případě stejné kombinace rozhodují další karty (kicker).

TWO PAIRS (Dva páry) 

Dvě dvojice karet se stejnou hodnotou, v případě rovnosti kombinací vyhrává vyšší pár z obou dvojic, je-li vyšší pár stejný, rozhoduje nižší pár, je-li i nižší pár stejný, rozhoduje zbývající karta (kicker).

ONE PAIR (Jeden pár) 

Pokerovou kombinaci jeden pár tvoří dvě karty stejné hodnoty doplněné třemi dalšími přiloženými kartami, které jsou bez vzájemných souvislostí. Lepší kombinací tohoto druhu je vždy ta, která obsahuje hodnotově vyšší pár. Při hodnotové rovnosti rozhoduje nejvyšší přiložená karta (kicker).

HIGH CARD (Nejvyšší karta) 

V případě, že nemáte žádnou z výše uvedených kombinací, počítá se pouze nejvyšší karta. Barva listů nehraje při porovnávání kombinací roli. Při stejných nejvyšších kartách rozhoduje hodnota druhé, třetí, čtvrté nebo páté karty.

Zajímavost

Z balíčku 52 karet ve čtyřech barvách lze sestavit 2 598 960 různých kombinací pěti karet. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |