Nabíráme svalovou hmotu


ilustrační foto
ilustrační foto

Zdroj: testomax.cz

Chodíte pravidelně posilovat, ale stále se vám nedaří nabrat svaly? Nebo jste naopak bývali svalnatí a náhle o svou mužnou postavu přicházíte? Příčinou může být klesající hladina testosteronu.

Testosteron je součástí skupiny mužských hormonů zvaných androgeny. Tyto mužské pohlavní hormony se začínají vytvářet v období puberty a pomáhají formovat mužské rysy v dospívání. Produkce testosteronu probíhá z 90 % ve varlatech a z 10 % vzniká v nadledvinách. Androgeny jsou důležité pro tvorbu svalů, růst vousů a další typické mužské rysy. Vrcholu dosahují u každého individuálně, obecně ale můžeme říct, že kolem 30. až 40. roku věku dochází k jejich kulminaci a dále už jen klesají. Tento jev se někdy nesprávně označuje jako mužská menopauza. Správnější označení je andropauza nebo také syndrom stárnutí muže.

Co dělá klesající hladina testosteronu v mužském těle?

Klesající hladina testosteronu má řadu ukazatelů. Průvodním jevem je pokles sexuálního apetitu, zvýšený stres nebo únava a ospalost během dne. Setkat se můžete i čistě fyzickými projevy, mezi které se řadí úbytek svalové hmoty. Všechny tyto projevy mají negativní dopady na psychiku muže a mohou vyústit až v deprese. Naštěstí existují metody, jak se negativním příznakům klesající hladiny testosteronu bránit.

Začněte se svým jídelníčkem. Vyvarujte se extrémně tučným jídlům, ale zase to nepřehánějte, přísná dieta také není správná. Hladinu testosteronu dobře podpoříte tuky z ryb, ořechů a sacharidy z ovoce. Kromě jídelníčku je důležitá i tělesná aktivita. Sport prospívá vašemu zdraví a budete se po něm nejen lépe cítit, ale i lépe vypadat. Proti negativním příznakům, klesající hladiny testosteronu se můžete bránit i užíváním potravinových doplňků. Na trhu existují přípravky, které obsahují důležité vitamíny, minerály, ale i bylinné složky, které v kombinaci se zdravým životním stylem vám můžou pomoci cítít se mužem, kterým chcete být.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |