Podivné návyky vysoce postavených manažerů, vyzkoušíte je?


Mnoho lidí doslova fascinují životy úspěšných a bohatých. Především se pak pídí po tom, jak dosáhli svých kariérních úspěchů a vypracovat se prakticky z ničeho. Někteří se nakládají do ledu, jiní dávají přednost čtení knih nebo čistě ovocné stravě.

Ovocná dieta

Kdo: Steve Jobs, zakladatel společnosti Apple

Bylo známo, že Steve Jobs jedl velmi specifické druhy potravin, aby převzal kontrolu nad svým zdravím. Byl to „plodinář“ (někdo, kdo jí jen ovoce), Bývalý generální ředitel Mike Scott uvedl, že kvůli jeho ovocné stravě se Jobs koupal jen jednou týdně. „Steve byl v tomto neoblomný. Trval na tom, že stačí se vykoupat jednou týdně, když jíte jen ovocnou stravu. Trávil týdny a týdny jezením stejné potraviny, například jednou jedl jen mrkvový salát s citronem nebo pouze jablka.“

 

Rozdělení dne do pětiminutových segmentů

Kdo: Elon Musk, generální ředitel společnosti SpaceX a Tesla

Elon Musk si rozděluje každý den do pětiminutových intervalů. Normálně tráví několik dní v SpaceX a poté pár dnů v Tesle, ale bez ohledu na to, na čem v dané době pracuje, rozvrhuje svůj čas do těchto krátkých úseků - včetně oběda.

 

Pravidla dvou pizz

Kdo: Jeff Bezos, generální ředitel Amazonu

Jeff Bezos při plánování schůzek a účasti na schůzích dodržuje pravidlo dvou pizz. To znamená, že nikdy nepozve více lidí, než kolik by se mohlo najíst ze dvou pizz. Díky tomuto pravidlu se schůzek účastní jen klíčoví hráči a setkání jsou daleko efektivnější.

 

Čtení pro většinu dne

Kdo: Warren Buffett, generální ředitel Berkshire Hathaway

Je známo, že většinu času tráví investor Warren Buffett čtením. „Buď přemýšlím, nebo čtu. Díky tomu jsem učinil méně impulzivních rozhodnutí než většina lidí v podnikání.“

Ledová koupel

Kdo: Tim Kendall, generální ředitel aplikace Moment

Mnoho lidí si dopřeje studenou sprchu, ale Tim Kendall, bývalý výkonný pracovník Pinterestu a současný generální ředitel Momentu, zašel ještě dále. Technický gigant si každé ráno nasype do vany v koupelně led a naloží se do něj. Vydrží v něm alespoň pět minut. Říká, že je díky tomu daleko soustředěnější během dne.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |