Mladý a bohatý Neymar


Brazilský fotbalový talent Neymar da Silva Santos Júnior bývá často přirovnáván k jeho krajanovi Pelému. Vévodí předním příčkám mnoha anket, a dá se očekávat, že jeho úspěšná kariéra jen tak neskončí. Vždyť v občanském průkazu má rok narození 1992.

Neymar hraje v době vydání článku jako útočník ve španělském ligovém klubu FC Barcelona a také v brazilském národním týmu. Podívejte se na několik zajímavých faktů z jeho života.

Brazilská legenda Pelé: “Neymar je nejlepším fotbalistou na světě.”

Fotbalové začátky

Neymar se narodil 5. února 1992 v Mogi Das Cruzes v Sao Paulu, Brazílie. Roku 1992 se stěhovali s celou rodinou do Sao Vicente. V roce 2003 přišlo stěhování do Santosu, kde začal hrát za fotbalový klub Santos FC. Profesionální smlouvu s nimi podepsal ve svých sedmnácti letech. Během první sezóny vstřelil 14 gólů v 48 zápasech. Nabídky od velkoklubů tak na sebe nedaly dlouho čekat. Sice zvažoval Real Madrid, 26. května 2013 však oznámil přestup do FC Barcelona.

 

 

Ve čtrnácti letech se málem připojil k Realu Madrid

Španělský velkoklub měl velký zájem o angažování tohoto brazilského talentu. Již jako čtrnáctiletý Neymar letěl do Španělska a úspěšně prošel všemi testy. Ale předtím, než mohlo k přestupu dojít, Santos zaplatil nemalé peníze, aby si Neymara udržel v Brazílii (jeho roční plat činil 1,2 miliónu dolarů).

Je velmi mladý a velmi bohatý

Když Neymar přestoupil do Barcelony, měl uzavřít dohodu, podle které mu klub vyplatí 74 miliónů dolarů během 5 let. V roce 2012 byl jmenován 7. nejbohatším fotbalistou světa, mezitím jej Forbes umístil na 3. místo nejbohatších sportovců do 25 let. Momentálně je 6. nejlépe placeným fotbalistou.
Jako jeden z mála se může pochlubit diamantovými kopačkami. Vždyť sám se netají láskou k těmto drahým kamenům, a dokonce si jeden takový diamant nechal vytetovat: „Diamant, který mám vytetovaný na mé paži, jsme si nechali udělat spolu se sestrou Rafaellou. Chtěli jsme si jedno tetování udělat společné a vzdát si tak navzájem hold.“

 

 

Neymarketing

Přezdívá se mu marketingový stroj, neboť propaguje nespočet produktů v magazínech, televizi, reklamách. Dokonce předčil i své největší konkurenty – Ronalda či Mesiho. V této kategorii pro něj není konkurence. Vždyť magazín SportsPro jej jmenoval v tomto žebříčku na prvním místě roku 2012 a 2013.

“Natáčeli jsme pro jednu kampaň. Když jsme skončili, požádal jsem je, jestli by mi dali míč, se kterým jsme točili. Pamatuji si, že jsem si s ním kopal až k výtahům, potom celou cestu dolů. V přízemí mě požádalo několik dětí o autogram, poté jsem pokračoval s míčem až k autu. Bez něj si zkrátka nedokážu představit můj život.”

Několik zajímavých faktů o Neymarovi:

• ke svým 20. narozeninám si nadělil 100. gól v profesionální kariéře
• v 19 letech se mu narodil syn
• je jediným brazilským sportovcem, který se objevil na titulní stránce magazínu Time
• v srpnu 2010 si poprvé zahrál za brazilský národní tým, bylo to přátelské utkání proti Spojeným státům

 

zdroj foto: foter.com
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |