KITEBOARDING - vyzkoušejte zajímavý sport


Kiteboarding je adrenalinový sport, při kterém je jezdec tažen větrem po vodní ploše pomocí "kitu" - ( pro laiky to vypadá jako malý padák). Pokud třeba jezdíte na vodních lyžích, je to další zajímavá disciplína. Pokud ne, je pro vás kiteboarding úžasný a zajímavý sport, který stojí za to vyzkoušet.


 

Co je to Kiteboarding?

Kiteboarding je nový adrenalinový sport, kde je jezdec tažen říditelným kitem (drak za pomoci kterého jezdíte a řídíte směr své jízdy ) za vydatného přispění větru po volných mořských plochách, přehradách nebo vodních nádržích. S kitem můžete dělat různé triky a skoky bez toho, aniž byste potřebovali jakékoli umělé překážky. Vše závisí na tahu a především na jezdci, který jej ovládá. Jezdí se na přehradách, jezerech a mořích. Prostě všude tam, kde je nějaký prostor a trocha vody.

 A pokud patříte právě mezi lidi, kteří rádi tráví volný čas u vody, ale jen tak proležet celou dovolenou pro vás není to pravé, kiteboarding je to co hledáte! S kiteboardingem zažijete to, co jste zatím nezažili - kombinaci výšky, rychlosti, volnosti a spousty vzrušení. Jednoduše aktivní odpočinek, který je v dnešní uspěchané době tolik potřebný.

Pokud máte zájem se Kiteboarding opravdu naučit i u nás existují speciální školy a kurzy.

KITEBOARDING

Všichni, kdo dosud krásy kiteboardingu poznali jsou doslova ohromeni tím, co jim tento novodobý sport nabízí. Vše, co k jeho provozování potřebujete je jen kite(drak), vodní plocha, trocha větru a kiteboard na nohy. Dokáže zaujmout jak milovníky přírody, tak i adrenalinové nadšence!

Důvodem, proč je tento sport tak populární je jednoduchý. Pokud jste někdy zkoušeli jezdit třeba na vodních lyžích nebo boardu za skútrem, pocit to byl sice úžasný, ale jeli jste pouze tam, kam jel právě skútr a ani ty skoky nemohly být příliš vysoké, protože při tahu dopředu to ani není možné. Windsurfing je zase populární, ale naučit se ho trvá i roky a i když si jezdíte kam chcete, ty výšky také nejsou nijak závratné. Nemluvě o prostorné výbavě a její váze. A právě v tom je kiteboarding jiný. Volnosti ve směru jízdy máte mnoho a pokud jde o skoky a výšky, nemá kiteboarding žádného silného konkurenta. Když vás totiž drak při skoku táhne směrem nahoru a vaši váhu neovlivňuje žádné těžké "nářadíčko", můžete si skákat jak vysoko chcete. Samozřejmě i kiteboarding má svá omezení, ale když vezmeme v úvahu takový nechtěný rekord do výšky okolo 60m, to už je co říct!

V České Republice je dostatek míst, kde lze kiteboarding provozovat. A pokud byste snad chtěli trochu cestovat, vyzkoušejte naše sousední země. Určitě budete nadšeni. No a když toužíte po exotice, neváhejte jet na krásné řecké a kanárské ostrovy. Co se kiteboardingu jako sportu týče, nejsou zde žádné hranice ani limity, čeho by se nedalo dosáhnout. Kite nabízí opravdu tu nejširší škálu možností, jaká u nás doposud je.

Oblíbená místa pro KITEBOARDING

Egypt - Oblast EL Gouna

Řecké ostrovy - Rohodos, Kos

Rakausko - Neusiedler See

Polsko

Brazilie

Vybavení

Pro letní období se používají výhradně kity nafukovací neboli trubkové. Tyto kity mají pevnou konstrukci, takže se na vodě nepotopí. Úplně žhavou novinkou jsou tzv. BOW kity které jsou dělány na způsob vlastnosti komorových draků a mají tedy větší větrný rozsah a můžete jej použít do různě silného větru.

Díky zmenšení hlavních banů (držák) i příčných vzpěr (nafukovacích částí draka) jsou také rychlejší. Ale to i díky novému kladkovému systému na řídících šňůrách. Ten totiž draka otáčí už v jeho středu. Reakce jsou rychlejší a to svědčí i o jejich svižnosti.

Draka pořídíte zhruba za cenu středně dobrého horského kola, případně můžete využít půjčoven. Na internetu je k nalezení mnoho obchodu, které nabízejí vybavení na kiteboarding. S výběrem vybavení si však nechte poradit od odborníků, kteří mají zkušenosti a vyberou vám vhodné náčiní speciálně pro vás. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video KITEBOARDING


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |