Kam za golfem v zimě?


Golfová sezóna skončila a vyvstává tak otázka, kde si zahrát golf v zimě. Klimatické podmínky v ČR příliš zimnímu golfu nenahrávají. Říká se sice, že pro golfisty neexistuje špatné počasí, jenom špatně zvolené oblečení. Přesto však je lepší najít lepší řešení kde golf hrát. 

Golfové indoory

Můžeme je najít ve všech krajích ČR. Golfový simulátor je vděčnou náhradou v zimní přestávce. Golfové simulátory jsou zařízení, která nám umožňují "hrát golf v uzavřené místnosti", jedná se o přístroj na měření rychlosti švihu, rotaci míče, délku a směru odpalu. Měření je věrné, pro zpracování a vyhodnocení výsledků se využívá technologií jako je laser a různých senzorů a čidel pohybu. U kvalitnějších přístrojů je to kombinace více technologií pro přesnější výsledky. Ceny za hodinu se v golfovém indooru většinou pohybují od 300 do 500 korun. Co si ale budeme povídat, hra na golfovém trenažeru není to pravé ořechové.

Za golfem do teplých krajů

Vydat se za golfem do tepla můžete dvěma způsoby, buď individuálně nebo využít služeb některé z cestovních kanceláří, které dnes nabízejí mnoho golfových destinací.

Kanárské ostrovy

Zatímco doby masového náporu českých turistů na "Kanáry" máme už asi za sebou, pro milovníky golfu stále patří právem mezi oblíbené destinace. I když se trochu ochladí a plážoví povaleči lkají nad zhoršeným počasím, celá zima i časné jaro jsou na Kanárských ostrovech pro hraní golfu přímo ideální. Jako u všech ostatních dále zmíněných destinací zde platí, že můžete přicestovat jako účastníci zájezdu s některou cestovní kanceláří nebo jet individuálně. Oboje má své výhody i nevýhody. S cestovkou máte méně starostí, ale jste víceméně vázáni jejím programem a nasmlouvanými hřišti. Individuální zájezd dá více zařizování, ale když si půjčíte auto, můžete hrát pokaždé na jiném hřišti, kdy chcete a kolikrát chcete.

Ze sedmi velkých Kanárských ostrovů jsou pro milovníky golfu nejlépe hřišti vybaveny dva. Největší Tenerife s nejvyšší horou Španělska Pico del Teide (3718 m) a Gran Canaria. Hřiště jsou i na dalších, ale tam se dá hrát pouze jedno či dvě pořád dokola. Výjimkou je krásná nová osmnáctka na ostrově La Gomera, dobře dostupná trajektem z Tenerife. Celodenní výlet sem může být vítaným zpestřením při delším pobytu. Proto je toto hřiště k Tenerife přidáno a také je běžně v golfové nabídce tohoto ostrova uváděno.

Ostrov Tenerife

Golfová hřiště:

Golf Las Américas, Real Club de Golf de Tenerife, Los Palos, Amarilla golf & Coutry club, Golf Costa Adeje, Abama Golf Club.

Ostrov Gran Canaria

Golfová hřiště:

Real Club de Golf de Las Palmas, El Cortijo Club de Campo, El Cortijo Golf Center, Campo de Golf de Maspalomas, Salobre Golf Resort.

Portugalsko: Algarve

Ještě před padesáti lety to byl jeden z nejchudších a takřka zapomenutých koutů Evropy, který portugalský král jako poslední část země dobyl až v roce 1292 na Maurech. Dnes je to vyhledávaná turistická destinace, která se stala doslova rájem pro golfisty ze zemí, kde jim počasí nepřeje.

Nejjižnější portugalská provincie Algarve je snad jediné místo na evropském kontinentě, kam se dá jet v zimě bezpečně hrát golf. Průměrná teplota v lednu a v únoru je 17 stupňů. To už zde kvetou mandloně a všude jsou zralé pomeranče. A protože tady dobře ví, že golfová turistika nese, je zde už od hranic se Španělskem k nejzazšímu jihozápadnímu místu Evropy na mysu Svatého Vincenta jedno golfové hřiště vedle druhého a další se staví. Nemůžete je proto přehlédnout ani z letadla, když přistáváte na letišti ve Faro, hlavním městě provincie Algarve. Tady je opravdu z čeho vybírat.

Golfová hřiště:

Castro Marim, Benamor, Pinheiros Altos, Quinta do Lago, San Lorenzo Golf Club, Vale do Lobo, Vilamoura.

USA: Florida

Psát o golfových hřištích na Floridě by vyžadovalo samostatnou publikaci. Jsou jich zde stovky. Od exkluzivních soukromých klubů, kam se dostanete pouze jako člen nebo host, až po nenáročná veřejná hřiště, kam za pár dolarů může doslova každý. Než se tam vypravíte, je dobré zvolit, kterou stranu poloostrova vlastně chcete navštívit. Potom už zbývá v Miami na straně Karibského moře nebo v Tampě či Naples u Mexického zálivu či v Orlandu v centru najmout auto, zajistit si bydlení a hrát a hrát od nevidím do nevidím. Z každé oblasti přinášíme alespoň tip na jedno hřiště. Průměrná teplota v lednu a únoru 18 - 20 °C.

Golfová hřiště:

Tiburon Golf Club, Walt Disney World Resort Palm Golf Course, Miccosukee Golf Club, Westin Innisbrook Golf Resort.

Spojené arabské emiráty

Golfová hřiště jsou novodobými oázami Arabské pouště. Zavlažuje je nespočet litrů draze odsolované vody a vytváří neskutečný umělý svět. Ale vyplácí se to. Golf je jednou z hlavních komodit, které Spojené arabské emiráty nabízejí turistům. A do karet jim hraje snadná dostupnost z Evropy a příznivé počasí v zimním období. Ani ne před třiceti lety měli potenciální golfisté v téhle zemi bez zelených ploch jedinou možnost, jak si zahrát. Na písku. Ovšem dostatek peněz, které se tady investují, udělal své. Na začátku 21. století se už silně zelená. Odpalovat míčky lze dnes v celých emirátech už z více než tuctu velkých hřišť. Golf se stal nejrychleji rozvíjejícím se sportem v zemi. Hrají ho tisíce cizinců i lépe situovaných místních obyvatel. Pořádají se velké mezinárodní turnaje, na nichž nechybí ani takové hvězdy jako Tiger Woods. Průměrná teplota v lednu a únoru 19 - 20 °C

Golfová hřiště:

Dubaj Creek Golf and Yacht Club, Emirates golf Club, Nad al-Sheba Club, Abu Dhabi Golf Club by Sheraton.

Seychely

Exotický ráj civilizací příliš nedotčených tropických ostrovů v Indickém oceánu si vysloužil renomé coby jeden z posledních rájů na Zemi. Je to nejenom díky neskutečné panenské přírodě, ale i prvotřídním resortům, které nijak nenarušují ráz přírody. Počet turistů je regulován, přednost mají movití. Teplota v lednu a únoru 28 - 29 °C.

Golfové hřiště:

Lémuria Resort of Praslin

Další oblíbené golfové destinace jsou:

Jížní Afrika, Čína, Mexiko, Egypt, Tunis

Kde a za kolik

Pokud cestujete za golfem s cestovní kanceláří, bývají většinou předem daná hřiště i počet volných her na nich, což je v ceně zájezdu. Řada hotelů má vlastní hřiště, kam je vstup po ubytování už volný, jako například v nejexkluzivnějším z našich tipů: v Praslinu na Seychelách. I hotely mimo hřiště mívají s provozovateli smlouvy výhodné pro ubytované hosty. V Portugalsku i na Kanárských ostrovech si můžete zakoupit za sníženou cenu sadu her, běžná je sleva, pokud začnete hrát odpoledne.

Z uvedených golfových destinací lze hrát nejlaciněji na Floridě. Není to jenom díky nízkému kurzu dolaru vůči euru a koruně, ale golf je na Floridě brán na veřejných hřištích jako běžný sport pro všechny. Pokud se dostanete do privátních resortů jako hosté, neplatíte rovněž nic nebo kolem 40 - 60 dolarů i s golfovým vozíkem. Totéž i na polosoukromých hřištích. Výrazné slevy mají junioři i senioři či skupinky hráčů.

Příklad:

Kanárské ostrovy - Tenerife - 3 x Amarilla Golf, 3 x Golf del Sur, transfery, 7 nocí ve čtyřhvězdičkovém hotelu, letenka, 7 x polopenze 30 000 Kč  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |