Jak začít podnikat ve volném čase


Staňte se polovičním podnikatelem. Ptáte se jak? Poradíme vám, jak si vybudovat své vlastní impérium, i když pracujete na hlavní úvazek. Využijte efektivně svůj volný čas a staňte se svým vlastním šéfem.

Desetiprocentní podnikatelé

Během dne je Hillyer Jennings z Londýna právník, který radí nadnárodním korporacím. To jej však neodradilo od toho, aby také podnikal. Vystudoval univerzitu v Georgii a jejich fotbalový tým patří k jeho neoblíbenějším. Vymyslel tedy produkt, který je ztělesněním jeho vášně. Začal prodávat speciální náramky Wrist Tunes, které hrají jejich bojovou píseň.  Díky investorům zvýšil svůj kapitál a nyní prodává tyto náramky přes vlastní stránky a také je nabízí ve 100 obchodech v Georgii.

I přesto, že je Hillyer přesvědčen o skutečném potenciálu těchto náramků, zůstává ve své práci. Věří také v to, že podnikání z něj udělalo lepšího právníka – nyní vidí svět z druhé perspektivy, což mu umožňuje lépe porozumět svým klientům.

Hillyer není jediný, kdo takto podniká. Je součástí skupiny podnikatelů na částečný úvazek. Investováním alespoň 10 % z jejich času a, pokud je to možné, také jejich peněz, mohou vytvořit úspěšný byznys. Jsou to tzv. 10% podnikatelé.

 

Tři principy podnikání

Pokud jste někdy přemýšleli o podnikání, ale nechtěli jste riskovat opuštění vaší stávající práce, můžete se připojit k této skupině částečných podnikatelů. Dříve než však začnete, mějte na paměti tyto tři principy:

1. Vyberte si oblast, jenž patří mezi vaše silné stránky nebo koníčky

Hledejte příležitosti, ve kterých uplatníte svůj talent, který jste rozvíjeli již během svého života nebo kariéry. Protože pokud budete podnikat v tom, co vás opravdu baví a naplňuje, budete to dělat s radostí, navazovat ta správná spojení, a zvyšovat své šance na úspěch.

2. Nalezení volného času je o přerozdělení hodnot

Nemusíte obětovat hodiny svého času do vašeho nového podnikání. Pokud budete správně plánovat, 10 % vašeho času může být zcela dostatečný. Navíc pokud budete dělat to, co vás baví, sami si budete vyhrazovat více volného času pro váš nový projekt.  

3. Vaše denní práce je stále na prvním místě

Vaše stálé zaměstnání by pro vás stále mělo být na prvním místě. Respektujte línii mezi vašim 10% podnikáním a vaší prací. Nevyužívejte pracovní zdroje pro vaše vlastní projekty, buďte loajální ke svým kolegům. Lidé, se kterými pracujete každý den, se v budoucnu mohou stát vašimi zákazníky, budoucími partnery nebo investory.

V čem byste chtěli podnikat vy? Máte svůj tajný sen, který byste si chtěli splnit? Podělte se s námi v komentářích.

zdroj foto: foter.com
 

 

 

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |