Jak vám může Facebook zvýšit šanci na zaměstnání?


Belgický výzkumný tým odhalil, že vaše fotka na facebookovém profilu může značně ovlivnit vaše šance na zaměstnání. Jak?

Dříve, než se rozhodnete zveřejnit na Facebooku fotku, kde v jedné ruce držíte láhev vodky a v druhé polonahou holku jako profilový obrázek, zadržte! Možná si vysloužíte hodně „lajků“ a závistivých komentářů, na vašeho budoucího zaměstnavatele však příliš velký dojem neuděláte!

Výběr vhodné fotky může být docela složitý a dlouhý proces. Lidé tráví hodiny pořízením si perfektního selfíčka. Žijeme v době, kdy není nijak zvláštní zaplatit si za profesionální fotografie na LinkeDIn. Výzkum provedený na univerzitě v Ghentu, Belgii odhalil, že váš facebookový profilový obrázek může mít značný vliv při hledání zaměstnání.

V rámci této studie byly vytvořeny čtyři falešné profily žadatelů o práci. Jejich životopisy se lišily, všichni však měli dostatečnou kvalifikaci pro nabízenou pozici. Pokud v dané firmě zadali do Googlu či Facebooku jméno kandidáta, byli automaticky přesměrováni na jejich falešné profily. Jedinými viditelnými údaji bylo jméno a profilová fotka.

 

Použili tyto čtyři profilovky:

zdroj foto: www.askmen.com

Fotky vlevo byly označeny za „sympatické“, fotky vpravo již méně. Kandidáti vlevo měli o 21 % vyšší šanci, že budou osloveni a pozváni na pohovor. Zaměstnavatelé využívají sociální sítě a vyhledají si o vás veškeré informace ještě předtím, než vás kontaktují. Studie také ukázala, že lidé s vyšším vzděláním bývají častěji vyhledáváni na sociálních sítích. Zapamatujte si, že vše, co mohli vidět, byla jediná fotka. Ta může ovlivnit vaši budoucnost.

I když nemůžete změnit svůj obličej, i tak z něj můžete „vytřískat“ maximum. Všeobecně je doporučeno usmívat se. Fotka, na které se bavíte, je skvělou volbou. S ničím to však nepřehánějte, nechcete přeci, aby si váš potenciální zaměstnavatel myslel, že se bavíte až příliš.

Ať už se vám to líbí či ne, to je cena, kterou platíme za používání sociálních sítí.

 

zdroj foto: flickr.com

 

 

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |