Být, či nebýt svým vlastním šéfem?


Sedm dobrých důvodů, proč byste měli dělat sami na sebe.

Představte si život, který se řídí podle vašich pravidel. Cítíte se svobodní, můžete si vybírat, kdy a jak strávíte volný čas, neomezuje vás přesně vyhraničená pracovní doba. Líbí se vám tato představa? Podívejte se na pár docela dobrých důvodů, proč byste se měli stát svým vlastním šéfem.

1. Flexibilita aneb Práce odkudkoliv

Ať žije pokrok! S dnešními technologiemi můžete pracovat prakticky odkudkoliv. Pokud onemocní vaše děti, potřebujete vyzvednout oblek z čistírny, zaplatit složenky, už nemusíte čekat na polední přestávku.

2. Dělejte práci, která vás baví

Řekněme si to na rovinu. Většina pracujících lidí si neustále stěžuje, a nejčastěji právě na svou práci (kolegyně je nesnesitelná drbna, šéf má pořád nějaké připomínky…). Jestliže se rozhodnete být svým vlastním šéfem, můžete konečně začít dělat něco, co vás bude bavit.

3. Řekněte si, kolik chcete vydělávat

Pracovat pro někoho jiného značně omezuje to, kolik peněz vám bude připsáno na účet. Pokud pracujete sami na sebe, sami si rozhodnete, kolik zakázek hodláte splnit či kolik zákazníků stihnete obsloužit.

4. Nemusíte s každým souhlasit

Možná jste měli (nebo stále máte) šéfa, který podkopával každé vaše rozhodnutí. Což má většinou za následek ztrátu sebedůvěry, sebeúcty a to nejdůležitější – motivace. Jestliže jste svým vlastním šéfem, můžete si dovolit být daleko více kreativní, odhodlaní, motivovaní, což se projeví i v samotném výsledku.

5. Stanete se odolnějším

Nebudeme si lhát. Tato práce vyžaduje daleko více odhodlání, naučit se překonávat překážky a umět se přenést přes nezdary. Postupem času se však naučíte, jak se ponaučit z neúspěchů, zjistíte, co funguje a co ne. Stanete se moudřejší a odolnější, a to nejen v pracovním životě, ale i v tom soukromém. Každý úspěšný podnikatel vám řekne, pokud se ocitnete tvaří v tvář selhání, vaše cesta k úspěchu bude jasnější.

7. Nutná je sebekázeň

Podnikání je občas docela stresující – flexibilní pracovní doba může být často nebezpečná bez dostatečné sebekázně (už nemáte na telefonu rozčíleného šéfa, který vás nutí jít do práce). Sice můžete pracovat doma v pyžamu, ale absence jakékoliv rutiny může být svým způsobem škodlivá a pohodlí domova často snižuje vaši produktivitu. Proto je třeba si stanovit plán, kterého se budete držet držet.

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |