Jak se hraje - Texas Hold´em poker


Texas Hold´em patří k jedné z nejoblíbenějších verzí pokeru na světě. Ať už jste začátečník anebo zkušený pokerový hráč, Texas Hold'em pro vás bude jistě napínavý žážitek. Cílem hry je v Texas Hold´emu sestavit co nejlepší výherní kombinaci pěti karet složenou z libovolných celkem sedmi karet (z pěti společných a dvou v ruce).


Jaký je průběh hry

Hra startuje povinnými sázkami, poté je každému hráči rozdána dvojice karet, dalších pět je postupně vykládáno na karetní stůl barvou nahoru a jsou společné pro všechny hráče. První tři ze společných karet (flop) jsou vyloženy najednou, čtvrtá (turn) a pátá (river) po jedné. Hráč má pět možností jak se zachovat, zůstat ve hře bez přisazení (check), dorovnat sázku (call), vsadit (bet), zvýšit sázku hráče před sebou (raise) nebo složit karty (fold). Partie pokeru končí ukázáním karet zbývajících hráčů a porovnáním výherních kombinací (showdown). Hráč s nejvyšší kombinací vyhrává bank (pot).

Povinné sázky - Blind

Blind se nazývá takzvaná povinná sázka. Small blind (malá sázka) platí pouze pro prvního hráče ve směru hodinových ručiček za rozdávajícím což je dealer, big blind (velká sázka) platí pouze pro druhého hráče ve směru hodinových ručiček za rozdávajícím. Small blind má obvykle hodnotu poloviny nižšího limitu sázek, big blind naopak hodnotu nižšímu limitu sazek. Když hrajete Texas Hold´em 2/4 $, pak je small blind 1$ a big blind 2$.

Hra krok za krokem

Začátek

Každá partie Texas Hold´em začíná povinnými sázkami (blindy). Poté dostane každý hráč do ruky dvě karty, které ostatní nesmí vidět. První na řadě je hráč následující za big blindem, tedy třetí hráč za dealerem. Jak jsme si již popsali v úvodu, hráči mohou buď dorovnat sázku (call), zvýšit sázku (raise) nebo složit karty (fold). Jelikož je na stole první sázka (big blind), není možné zůstat ve hře bez vsazení (check) s výjimkou hráče sedícím na big blindu.

Flop - 2. kolo

Dealer na stůl vyloží tři karty barvou nahoru (flop). Každý z hráčů může kombinovat karty na stole, spolu s těmi, co má v ruce, a vytvářet tak výherní kombinace. Sází se podle stejných pravidel jako v předchozím kole. Dokud nikdo z hráčů nevsadí, je možné zůstat ve hře bez vsazení (check), po sázce je možné jen dorovnat sázku (call), zvýšit sázku (raise) nebo složit karty (fold).

Turn -3. kolo

Dealer rozdá na stůl čtvrtou kartu (turn). I tuto čtvrtou kartu lze použít k vytváření výherních kombinací. Po turnu se sázky zvyšují na horní hranici limitu hry. Stále se sází podle stejných pravidel jako v předchozím kole.

River - 4. kolo

Dealer rozdá na stůl pátou a poslední kartu (river), kterou je možné opět použít k vytváření výherních kombinací. Partička pokeru končí dvěma způsoby. Buď jeden hráč donutí sázkami ostatní hráče složit karty a vyhrává bank bez nutnosti ukázat karty nebo v posledním kole zůstane více hráčů. Ti pak ukážou karty a porovnají je. Hráč s nejvyšší karetní kombinací vyhrává. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |