Bolestivý rozchod může s vaším tělem pěkně zamávat


Bolestivý rozchod může s vaším tělem pěkně zamávat

Zdroj: pixabay.com

Pokud se s někým rozejdete a tak úplně to nechcete nebo ještě hůř, když se ona rozejde s vámi a vy nejste stejného názoru, zatraceně to bolí. Možná ne zezačátku. To jste hrdina, kterému je to samozřejmě jedno, vůbec vás to netrápí, namlouváte si, že konečně bude dost času na kámoše, na sport a nebude vám do toho kafrat žádná hysterická ženská. Jenže ona vám začne chybět. A chybí i vašemu tělu. Vyplavují se vám stresové hormony, které spolu se stresem nepůsobí na vaše tělo právě pozitivně.

I na toto téma se vytvářejí studie. Ta z Kolumbie například ukázala, že pokud se s vámi rozešel člověk, který vám byl delší dobu po boku a nyní zmizel, jsou stimulovány stejné části mozku jako u závislých na kokainu. Zkrátka máte absťák. Není tedy divu, že se někdy opuštění partneři stávají tím druhým doslova posedlí a žadoní o jakoukoliv pozornost stejně jako feťák o svoji dávku.

Když vás opustí milovaná osoba, cítíte až hmatatelnou bolest. Není to jen zdání. Tělo vylučuje stresové hormony, které negativně ovlivňují obranyschopnost organismu. Jste tedy mnohem slabší a můžete být citlivější na bolest.

Za úzkosti, obavy, strach i fyzické vyčerpání po rozchodu může stresový hormon kortizol. Ten se do těla vyplavuje ve stresových situacích. Hormon způsobuje vyšší krevní tlak a také nám více bije srdce.

Nemáte problémy s akné? Tak po bolestivém rozchodu se může objevit. Studie z Wake Forest University naznačují, že při velkém stresu má člověk o 23 % vyšší pravděpodobnost, že se akné objeví.

Myslíte, že termín zlomené srdce je jen metafora? Ne tak docela. Část srdce se prý po těžkém rozchodu zvětší. Americká asociace pro nemoci srdce tento úkaz definuje jako syndrom zlomeného srdce. Tato skutečnost může v krajních případech vést k selhání srdečního svalu. Část srdce se dočasně zvětší a funguje hůře, zatímco ostatní části srdce fungují normálně. Poznáte to podle bolesti na hrudi a nepravidelného srdečního rytmu. Častěji tímto syndromem trpí ženy. Útěchou jim může být fakt, že syndrom trvá jen pár týdnů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |