5 typických chyb na Linkedinu


Ať už pracujete nebo ne, LinkedIn vám může pomoct najít vaši práci snů, a třeba si vydělat víc peněz. Řada firem využívá tuto síť k hledání nových kandidátů každý den. Pokud již máte svůj profil na LinkedInu, vyvarujte se těchto pěti chyb a zvyšte tak svou šanci na trhu práce.

Kterých chyb byste se tedy měli vyvarovat?

1. Lhát se nevyplácí

Na seznamkách si řada lidí přibarvuje informace o sobě, z lenocha se stává profesionální sportovec, z masožravce vegetarián, ze 150 kilové krasavice modelka. Na Linkedinu se vám však nevyplácí příliš si vymýšlet a přibarvovat svůj profil. Nezapomeňte na to, že si váš budoucí zaměstnavatel bude chtít prověřit vaše znalosti a dovednosti a vymýšlením si příliš nepomůžete, spíš naopak.

2. Pečlivě vyberte fotku

Profilová fotka by měla působit profesionálně. Nevkládejte fotky z pařeb s kamarády. Fotografie z dovolených také nebudou tím pravým ořechovým. Budoucí zaměstnavatel vidí v první řadě fotku, na základě které se rozhodne, jestli vstoupí do vašeho profilu. Takže pečlivě zvažte její výběr.

3. Vyplňte shrnutí o vás

Shrňte své zkušenosti a znalosti. Je to také první místo, kde se lidé zastaví při návštěvě vašeho profilu. Snažte se oslovit a přitáhnout pozornost, aby měl personalista zájem o prostudování celého profilu.

4. Nepřijímejte žadosti o přátelství od všech

Přidejte do svého okruhu známých je ty, kteří patří do vašeho pracovního sektoru. Tak bude váš profil na Linkedinu daleko efektivnější. Pokud jste programátor, asi vás nebude zajímat mít ve svém okruhu malíře abstraktních děl. Je důležité mít ty správné kontakty, aby hledání vaší vysněné práce bylo jednodušší.

5. Aktualizujte pravidelně informace

Změnili jste práci? Udělali jste si online kurz vaření? Obdrželi jste certifikát z jakykového kurzu? Nezapomeňte aktualizovat svůj profil!

Věděli jste, že i Facebook může zvýšit vaše šance na zaměstnání? Už máte svůj profil na LinkedInu?

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |