Muži by měli být lépe placeni, říká Djokovič


Tenista Novak Djokovič se vyjádřil na téma platů hráčů na tenisových kurtech. Podle něj by muži měli být placeni více než ženy, neboť dokáží přilákat více diváků. 

Mužský tenis je atraktivnější

Novak byl novináři dotázán na platovou situaci mezi mužskými a ženskými hráči na kurtech. Tenista prohlásil, že muži by měli bojovat za větší peníze, protože přilákají daleko více diváků než je tomu u ženského tenisu.

Namísto vydělávání stejných částek, peníze by měly být spravedlivě rozděleny na základě toho, kdo přiláká více pozornosti a lidí, a které pohlaví prodává více vstupenek, uvedl Djokovič.

Tato odpověď přišla po sérii připomínek o tenisových hráčkách, kterou vyvolal generální ředitel turnaje Indian Wells, Raymond Moore. Ten prohlásil: „Kdybych byl tenistkou, každou noc bych si klekl a poděkoval Bohu, že se narodili Roger Federer a Rafa Nadal, protože ti mají hlavní zásluhu na tom, jak je dnes vnímán tento sport.

Později se omluvil za své komentáře, to však nezastavilo Djokoviče vyjádřit se na toto téma: „Myslím si, že náš mužský tenisový svět, ATP svět, by měl bojovat za vyšší částky, protože statistiky jednoznačně ukazují, že my lákáme více fanoušků na tenisové zápasy. Ženy by měly bojovat za to, co si myslí, že si zaslouží, a my bychom měli udělat totéž.

Djokovič feministou

Dodal, že ženy si procházejí složitějšími situacemi než muži, co se týče například „hormonů a dalších věcí”. Také řekl, že je v srdci feminista. „Jsem obklopen ženami. Jsem velmi šťastný, že jsem ženatý a mám dítě. Jsem naprosto pro ženskou sílu.

Má Novak Djokovič pravdu?

Hráči i hráčky dostávají stejné finanční odměny na všech hlavních grandslamech od roku 2007 (Australian Open, French Open, Wimbledon, US Open).

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |