Zemřela Whitney Houston


Jednou nahoře, jednou dole. Takový byl život legendární zpěvačky Whitney Houston. Stylem svého života si nejednou zadělala na pořádný malér. Bojovala s drogovou závislostí i alkoholem, a to se jí zřejmě stalo osudným.

Ve věku 48 let zemřela americká zpěvačka a herečka Whitney Houston. 11. února 2012 byla nalezena mrtvá v hotelovém pokoji v Beverly Hills. Za mrtvou byla prohlášena v 3:55 místního času. Její tělo bylo identifikováno rodinnými příslušníky a přáteli, kteří s ní v té době byli v hotelu. Příčina smrti není dosud známá, zpěvačka se však několik let potýkala s drogovou závislostí.

Whitney Houston byla královnou pop music, která vynikala svým nezaměnitelným hlasem. Od poloviny 80. let do konce let 90. patřila mezi nejúspěšnější umělce s nejvíce prodanými alby. Její hudební úspěch ji přivedl i k filmu, zazářila například po boku Kevina Costnera ve filmu Osobní strážce (stejnojmenné album se řadí k deseti nejprodávanějším albům všech dob). Ovlivnila řadu mladých zpěvaček, od Christiny Aguilery až po Mariu Carey. Za svou hudební kariéru získala šest cen Grammy, 22 ocenění American Music Awards a 30 cen Billboardu.

Její kariéra začala pomalu upadat ke konci 90. let, což bylo zapříčiněno především její závislostí na drogách a také manželstvím s násilnickým Bobbym Brownem (v roce 2007 se s ním rozvedla). Prodej jejich alb prudce klesl, její dříve dokonalý mediální obraz byl narušen jejím nepříčetným chováním na veřejnosti. Sama zpěvačka se přiznala k užívání kokainu, marihuany a prášků. Drogy se nesmazatelně podepsaly nejen na jejím vzhledu ale bohužel i hlasu.

„Největší zlo jsem já. Jsem svým nejlepším přítelem a zároveň nejhorším nepřítelem“, prohlásila zpěvačka během jednoho rozhovoru pro ABC v roce 2002. Byl to tragický pád této superstar, která se s více než 55 milióny prodaných desek v Americe řadila mezi nejvíce vydělávající umělce pop music. Přitom se zdálo, že úspěch bude mít předem zaručen. Její matkou byla významná gospelová zpěvačka Cissy Houston. Byla sestřenicí Dionne Warwick a kmotřenkou Arethy Franklin. Whitney začínala zpívat v kostele. Poté začala vystupovat v nočních klubech, kde ji na počátku osmdesátých let objevil slavný producent Clive Davis: „Když jsem ji poprvé slyšel zpívat, byl to neskutečný zážitek, vidět zpívat tak mladou dívku s takovým zápalem.“

V roce 2009 se pokusila po šestileté pauze o comeback, když natočila nové album I Look To You, které produkoval také Clive Davis. Její hlas se však vytratil. Dcera Bobby Cristina se také potýkala s problémy s kokainem.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Whitney Houston - I Will Always Love You© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |