MENU - zobrazit / skrýt

VW Passat R36 V


Krátce po představení koncernové krásky Audi A3 Clubsport Quattro odpovídá VW studií vybroušeného Passatu R36 Variant, který ohromuje návštěvníky automobilového setkání u rakouského jezera Wörther. 

Stejně jako sériový model ukrývá koncept pod kapotou atmosférický šestiválec o objemu 3,6 litru s přímým vstřikem paliva FSI, který na asfalt posílá 300 koňských sil. Ty krotí šestipístkové třmeny brzdové soustavy Brembo. Za zmínku stojí také nové svody a výfukový systém, který by měl kromě estetické funkce umocnit baryton šestiválcového agregátu a zlepšit jeho vlastnosti.

Hlavním posláním konceptu ale není předvést nevídané výkony, ale ukázat, jak jde rodinný Passat Variant vyzdobit.

A výsledek opravdu stojí za to. Kromě porce karosářských prvků zaujmou i 20-ti palcové dvoubarevné ráfky známé z Tuaregu R-Line.

Uvnitř si posádku hýčkají dvoubarevné anatomické sedačky Recaro a tmavě modrý leštěný dekor přístrojové desky a středového panelu dokonale kontrastující s hliníkovými doplňky.

Se sériovou verzí ale nepočítejte. Volkswagen pojal tuto studii spíše jako cvičení designérů. Pro inspiraci tunerů však může koncepční Passat R36 Variant posloužit výtečně. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE