Vetřelec vs. Predátor 2 (Aliens vs. Predator: Requiem) + Trailer


Film je pokračováním snímku z roku 2004. Ten byl inspirován sérií filmů o Vetřelcích a Predátorech, které se v kinech začaly objevovat v 80. letech. I když vzbudil velká očekávání fanoušků obou monster, vysloužil si rozporuplné reakce. Druhý díl se pod taktovkou nových režisérů vrací k základům žánru sci-fi a hororu a aspiruje na označení "filmová jatka" roku. A to hlavně díky kombinaci napětí, akce a pikantních soubojů. 

O čem to je?

Malé americké městečko Gunnison v Coloradu žije svým poklidným životem. V jeho blízkosti ovšem dojde k nečekané katastrofě, když se z nebe přiřítí poškozený vesmírný koráb a ztroskotá v lesích za městem. Místo mírumilovných mimozemšťanů se z jeho útrob vydrápou zrůdy dvou hrozivých a hlavně znepřátelených vesmírných ras: Vetřelci a Predátor. Jejich souboj nezůstane bez lidských obětí a nad městem se začínají stahovat mraky. Nejhorší jatka od vzniku série filmů o Vetřelcích mohou začít.

Režie se tentokrát ujali bratři Strauseové, kteří se dřív věnovali tvorbě vizuálních efektů. Mezi filmy, které nesou jejich rukopis patří například, 300, X-Men: Poslední vzdor nebo také Babel a Syriana. Kameraman David Pearl se podepsal pod filmy jako Odstřelovač nebo Texaský masakr motorovou pilou. Větší část snímku se odehrává v nočních hodinách a také v uzavřených prostorech.

Pocit klaustrofobie ještě podporují desítky epizodních postav, které se během první části filmu doslova ztrácejí před očima, jak jsou důkladně eliminované vesmírnými návštěvníky. Druhá část série o souboji Vetřelců s Predátorem přináší ještě jednu novinku, a to hybridního Predátora-Vetřelce, který vznikl křížením obou ras a který je nebezpečnou hrozbou nejen pro lidské bytosti, ale vlastně úplně pro všechny.

Žánr Akční / Sci-Fi / Horor
USA, 2007, 86 min

Režie: Colin Strause, Greg Strause
Hrají: John Ortiz, Ariel Gade, Steven Pasquale, Reiko Aylesworth, Shareeka Epps

Premiéra ČR: 27.12.2007 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Trailer Filmu - Vetřelec vs. Predátor 2


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |