Dopřejte si odpoledního šlofíka, budete se cítit šťastnější


Až se příště natáhnete na pohovku s tím, že si na chvíli zdřímnete, ale manželka vám v tom bude chtít zabránit, seznamte jí s výsledky nového výzkumu. Vědci z university v Hertfordshiru odhalili, že ti, kteří si dopřávají odpolední siestu, se cítí šťastnější.

Výsledek výzkumu

Psycholog prof. Richard Wiseman požádal tisíc lidí, aby ohodnotili své štěstí a uvedli, zda si chodí po obědě zdřímnout. Korespondenty rozdělil do tří skupin. Na ty, kteří se odpolední siesty zcela vzdali, na ty, kteří si zdřímnou maximálně na půl hodiny, a do poslední skupiny zařadil ty, kteří si nenatahují budík, a až se vzbudí, tak se vzbudí. Možná vás výsledek překvapí, ale nejšťastnější byli ti jedinci, kteří si dopřávají půlhodinku (66 %). Naslédovali je ti, kteří se obejdou bez šlofíku (60 %). Nejméně šťastní vyšli z výzkumu ti, kteří se rádi prospí (56 %), a někdy až do rána.

Naberte novou sílu do zbytku dne

Půlhodinka je tak ideální, abyste si cítili zcela odpočatí a nabrali síly na zbytek dne. Pokud však tvrdě usnete a probudíte se až o pár hodiny později, hrozí vám, že se budete cítit stejně utahaní jako ráno, když vám zazvoní budík do práce.

Odborníci na spánek radí, že nejlepší čas pro odpolední siestu je mezi polednem a tří hodinou odpolední. Po obědě se tak v klidu natáhněte, spadne z vás únava i stres.

zdroj foto: pixabay.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |