Cítíte se nemocní? Možná je na vině váš domov


Věděli jste, že v kobercích se mohou nacházet nebezpečné chemikálie? Nebo že je dálkové ovládání od televize jednou z nešpinavějších věcí? Pro mnohé je jejich domov jistým útočištěm, kde nacházejí klid a odpočinek. Nejrůznější bakterie, plísně a roztoči však mohou být důvodem vašeho zhoršujícího zdraví. Kde na vás doma číhá nebezpečí?

Dálkové ovládání

Ovladač od televize je vlastně skvělým místem pro množení se bakterií. Nedávná studie americké mikrobiologické společnosti dokonce zjistila, že dálkové ovladače patří mezi nejšpinavější předměty v hotelových pokojích.

Koberec

Váš koberec může mít na vaše zdraví horší dopad než návrat skupiny Lunetic.  Studie z roku 2015 na Lékařském institutu Tribhuvan University v Nepálu zjistila, že pracovníci v továrně na koberce vykazovali zhoršenou plicní funkci v důsledku vystavení formaldehydu (známému karcinogenu) a jiným nebezpečným chemikáliím nalezených v kobercích.

Sprchová hlavice

I taková obyčejná sprcha vám může podstatně zhoršit zdraví, jak? Výzkum publikovaný University of Colorado objevil několik alarmujících věcí, které se skrývají ve vaší sprše. Mezi nejvíce šokující byly významné hladiny Mycobacterium avium, což je patogen, který je spojen s tuberkulózou a plicní chorobou.

Postel

Řada lidí si ani neuvědomuje, jak může čistota postele ovlivnit jejich zdraví. Studie ukázaly, že polštář dokáže v průměru po čtyřech týdnech pojmout až 12 milionů škodlivých bakterií, pokud jej nevyperete. Co vy na to?

Abyste se vyhnuli spaní v hromadě choroboplodných zárodků, zkuste alespoň jednou týdně prát polštáře a prostěradla, pravidelně větrejte, a raději si dejte před spaním sprchu.

Jestliže neustále bojujete s nachlazením, zkuste se doma zaměřit na úklid zmíněných věcí. Je možné, že se poté vaše zdraví rapidně zlepší.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |