Také milujete jízdu na kole? Ale kam s ním?


Stojany na kole jsou praktickým pomocníkem i v domácnosti
Stojany na kole jsou praktickým pomocníkem i v domácnosti

Jízda na kole se stává pro mnoho lidí velmi oblíbenou činností, na kterou skutečně nedají dopustit. A není se čemu divit, jelikož cyklistika si získává stále více příznivců. Jenomže i tento na první pohled jednoduchý koníček s sebou přináší i řadu komplikací a to v především v okamžiku, kdy se mu nevěnujete. Uskladnit kolo tak, aby nepřekáželo a zároveň aby bylo v bezpečí před zloději, není zrovna snadné.

Kolo nepatří mezi nejskladnější a samozřejmě také nejlevnější věc, a tak mnoho lidí přemýšlí nad tím, kam ho umístit, aby nepřekáželo, a zároveň se nemuseli obávat toho, že jim ho někdo odcizí. Ideální je v tomto ohledu vyhledávaný držák na kola. Ten dává možnost kolo umístit nikoliv na zem, ale do zvolené výšky. Takový držák se totiž velmi snadno nainstaluje na zeď, a na něho je kolo umístěno, a přitom je kdykoliv připraveno k použití. Takové držáky poté mají širokou variabilitu použití.

Lze zvolit i jiné řešení

Jestliže máte to štěstí, že bydlíte v rodinném domě, pravděpodobně nemusíte být odkázáni na riziko společných koláren, jako je tomu v panelácích. Ideální je tedy mít kolo umístěné například v garáži. A než ho opírat o zeď nebo i nábytek, který zde máte umístěný, je vhodné si pořídit stojany na kola. Některé nejsou nijak odlišné od těch, které se nacházejí v různých částech města, kde slouží právě cyklistům. Takový stojan může perfektně posloužit i vám, jelikož do něho vždy vaše kolo snadno umístíte. Další výhodou je například skutečnost, že při větším počtu kol v domácnosti nemusíte nutně různě přestavovat další kola, abyste se dostali právě k tomu vašemu.

Stojany ve městech schází

Pokud však už o stojanech jako takových mluvíme, rozhodně je třeba říci, že v mnoha městech zkrátka nejsou. A pokud ano, tak v poměrně malém množství. Vzhledem k tomu, že je cyklistika sportem, který láká stále více lidí, je až s podivem, že mnohá města na toto reagují tak pomalu a nevyjdou vstříc cyklistům, kteří jsou buď místní, nebo městem pouze projíždí, a to hlavně proto, že je láká z hlediska památek a zajímavých míst. V tomto ohledu by měla mnohá města zapracovat. Naštěstí je i spousta takových, které v rámci projektů na revitalizace i na tento na první pohled nepotřebný prvek nezapomínají.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |