Supersportovní Lamborghini Aventador - vůz inspirovaný stíhačkami


Je tady někdo, kdo by si nechtěl vozit zadek v tomhle luxusu? No jasně, že by se v tomhle krasavci chtěl vozit úplně každý, ale je tu hned několik věcí, kvůli kterým to hold nepůjde. Jdeme si představit Lamborghini Aventador.

Lamborghini Aventador LP700-4 je nástupcem stejně slavného Murciélaga. Na vzhledu se podílel tým designerského střediska Centro Stile Lamborghini, který Aventadoru vštěpil agresivní rysy, tolik připomínající stíhací letouny. Bok automobilu zdobí chladící otvory předních i zadních kotoučových brzd. Další chladící otvory jsou umístěny za bočními okny. Přední a zadní světla se skládají z diod ve tvaru písmene ypsilon.

Systém vyklápění dveří zůstal stejný - směrem k nebi, změny jsou jen v jiném úhlu otevírání. Nový je design pětipaprskových kol - vpředu devatenáctky, vzadu dvacítky. Zadní elektronicky ovládaný přítlačný spojler se táhne po celé šíři zádě, naklápí se v úhlu 4° pro maximální rychlost a v úhlu 11° pro vyšší přítlak a lepší jízdní vlastnosti.

Když už je u Aventadoru luxusní zevnějšek, musí to samé platit o interiéru. Mohutný středový panel s rudým tlačítkem pro startování, TFT displej, na kterém si zvolíte, jestli má na vás koukat velký otáčkoměr nebo rychloměr nebo sedmipalcová obrazovka pro ovládání multimedálního systému HMI. To je jen krátký výčet luxusu pro majitele vozu Lamborghini Aventador.

Cena: 6 400 000 Kč bez daně

Technické údaje

Rozměry: délka 4 780 mm, šířka 2 265 mm, výška 1 136 mm

Rozvor: 2 710 mm

Hmotnost (pohotovostní): 1 575 kg

Motor: 6,5litrový vidlicový dvanáctiválec se čtyřmi ventily na válec, výkon 700 koní

Maximální rychlost: 350 km/h

Zrychlení 0 - 100 km/h: 2,9 s

Převodovka: sedmistupňová robotizovaná převodovka ISR (Independent Shifting Rods)

Video Lamborghini Aventador vs. Bugatti Veyron, o kterém jsme rovněž psali, vážně stojí za zhlédnutí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: super sport
Video Lamborghini Aventador LP700-4
Video Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |