MENU - zobrazit / skrýt

Stalkeři slavných osobností


Na první pohled se může zdát, že řada slavných osobností má vše, o čem může běžný člověk jen snít – bohatství, slávu, obdiv. Mezi jejich fanoušky se však čas od času najdou i tací, kteří to se zájmem o ně přehánějí a jsou jimi doslova posedlí.

1. Robert John Bardo pronásledoval a zavraždil Rebeccu Schaefferovou

Robert John Bardo pronásledovat řadu slavných osobností. V roce 1986 si vyhlédl mladou herečku Rebeccu Schaefferovou. O tři roky později, v červenci 1989, si najal soukromého vyšetřovatele, aby mu vypátral její adresu. Poté se objevil v jejím bytě. Schaefferová mu ochotně podepsala autogram, ale když se znovu vrátil, požádala jej, aby odešel, což ho však nesmírně rozzuřilo. Vytáhl zbraň a střelil ji. Rebecca byla mrtvá, ještě než dorazila policie. Bardo byl krátce na to zatčen.

2. John Hinckley Jr. střelil prezidenta, aby zapůsobil na Jodie Fosterovou

V roce 1980 se John Hinckley Jr. zapsal na univerzitu Yale, aby byl na blízku herečce Jodie Fosterové. Ta si v té době dala pauzu od hraní, aby se mohla věnovat studiu. Hickley jí ze začátku posílal zamilované dopisy. 30. března 1981 nechal Jodie vzkaz, že hodlá získat její lásku tím, že zavraždí amerického prezidenta Ronalda Reagana. V ten samý den dorazil do Washingtonu D. C., kde se mu podařilo zasáhnout nejen prezidenta ale i několik členů jeho doprovodu. Reagan atentát přežil. Hinckley neputoval do vězení ale do ústavní péče, neboť byl prohlášen za duševně nemocného.

3. Muž obtěžoval modelku prostřednictvím Facebooku a e-mailů

Modelka Kourtney Reppertová má na Facebooku více než 200 tisíc fanoušků. Jedním z nich byl také Luis Plascencia (47), jenž jí posílal řadu zpráv, například tato: „Doufám, že zemřeš během dopravní nehody a tvůj obličej se rozbije o přední sklo.“ Plascencia také často zmiňoval její soukromé informace, například jména rodinným příslušníků nebo přátel včetně její adresy. Díky těmto vzkazům se podařilo FBI vypátrat jeho místo pobytu – Chicago. V současné době čeká na svůj rozsudek.

4. Muž pronásledoval olympioničku Shawn Johnsonovou

Robert O´Ryan byl zatčen v březnu 2009 poté, co řídil z Floridy do Kalifornie, aby mohl pronásledovat zlatou olympijskou gymnastku a účastnici pořadu „Dancing With the Stars“, Shawn Johnsonovou. Když se O´Ryan pokusil násilím dostat na místo natáčení tohoto pořadu, byl zatčen policií, která v jeho autě objevila řadu zbraní včetně zamilovaných dopisů. O´Ryan tvrdil, že může telepaticky komunikovat se slavnými osobnostmi a údajně slyšel, jak s ním Johnsonová „promlouvá“ během působení na Olympijských hrách v Pekingu.

5. Muž se stal posedlým Markem Zuckerbergem

V roce 2011 zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg podal žalobu proti jistému Pradeepu Manukondovi. Podle Zuckerberga jej pronásledoval a také vyhrožoval prostřednictvím dopisů a zpráv na Facebooku. Snažil se dostat také k Markově sestře a jeho přítelkyni (dnes manželce). Byl několikrát spatřen nejen před budovou Zuckerberga ale i jeho domu.

6. Madonna měla plno pronásledovatelů

Když jste takovou superstar, jakou je bezpochyby Madonna, není žádným překvapením, že mezi vaše obdivovatele bude patřit i pár bláznů. Nejšílenějším z nich byl nejspíš Robert Dewey Hoskins (54), psychicky nemocný bezdomovec, který strávil deset let ve vězení, později byl umístěn do ústavu. Hoskins vyhrožoval Madonně mnohokrát (například napsal, že jí podřeže hrdlo od ucha k uchu). Podařilo se mu vloupat do Madonnina domu v Kalifornii a skočil do jejího bazénu poté, co byl dvakrát střelen ochrankou.

7. Šedesátiletý pedofil pronásledoval Lauru Dekkerovou

Laura Dekkerová, šestnáctiletá dívka s Holandska, je nejmladším člověkem, který obeplul svět (2012). Gerard W. ji pronásledoval více než rok. Byl u něj nalezen pornografický materiál s dětmi. Připustil, že Dekkerové posílal řadu e-mailů a také falešné fotky nahé Laury, které si sám vytvořil.


 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: celebrity

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE