Sony Ericsson T650i


Sony Ericsson se snaží oprášit věhlas "téčkové" řady a proto uvedl na trh skvěle vybavený model T650i. Tenký ocelový telefon má dobrý digitální fotoaparát a zvládá sítě 3G. Už předchozí model T610i vzbudil velké nadšení příznivců značky a novinka má velkou naději, že se stane ještě oblíbenější. 

Má pro to skvělé předpoklady: na první pohled zaujme skvělý, propracovaný, decentní design, na pohled druhý pak okouzlí svou skvělou výbavou.

Tyto dva uvedené prvky oceníte, pokud se rozhodnete pro nový model Sony Ericsson T650i. Novinka jde v krocích "téčkové" řady výrobce, navazuje na model T610i, jemuž je také velmi podobná. Vybrat si můžete ze dvou barevných provedení, zelené a modré, kryty telefonu jsou kovové. Displej pokrývá minerální sklo a je aktivní TFT s 262 tisíc barvami. Rozměry telefonu jsou 104 × 46 × 12,5 mm a zajímavostí je datový konektor na boku a také boční slot pro paměťové karty MSM. Jednou z hlavních chloub telefonu je 3,2 MPix fotoaparát s automatickým ostřením.

I když jsou klávesy tohoto modelu tvořeny malými oblými vystupujícími krychličkami, při ovládání a psaní textových zpráv titěrnost tlačítek nikterak nevadí. Možná právě naopak. Palec díky velkým mezerám mezi klávesami rychle přebíhá, díky dobrému zdvihu tlačítek a oblému tvaru je psaní pohodlné. Škoda jen nerovnoměrného podsvícení klávesnice.

Skvělý displej

Na přední straně telefonu je samozřejmě nejvýraznější displej v horní polovině. Jedná se o dobře čitelné zobrazovadlo s úhlopříčkou 1,9 palce a QVGA rozlišením, které dokáže zobrazit 262 000 barev. Displej je samozřejmě aktivní typu TFT. Velmi příjemně nás překvapily skvěle syté barvy na displeji a jemnost rastru. Díky svým parametrům je displej dobře čitelný i na přímém slunečním světle, skvěle se na něm vyjímají obrázky, ať už pořízené fotoaparátem, nebo stáhnuté z internetu.

Parádní rozlišení

Sony Ericsson své modely dělí hlavně na dvě skupiny: na hudební telefony a na mobily, které jsou vybaveny kvalitním fotoaparátem. "Téčková" řada není příkladem ani jednoho konceptu, ale z obou si bere jen to lepší. Ačkoliv se tedy nejedná o mobil ze třídy Cyber-Shot, používá novinka fotoaparát s vysokým rozlišením 3,2 megapixelu. Dobré je, že fotoaparát má i automatické ostření a kvalita snímků je na velmi potěšující úrovni, s ničím si nezadá s fotkami pořízenými špičkovým modelem výrobce s označením K800i. 

Bez drátu do ucha

A když jsme chválili fotoaparát, musíme pochválit také MP3 přehrávač. Díky podpoře protokolu, který umožňuje přenos stereo zvuku přes bezdrátovou technologii je možné telefon propojit s bluetoothovými sluchátky a poslouchat tak hudbu bez drátů. Bohužel, Sony Ericsson tomuto modelu neimplementoval FM rádio, což je, zdá se, trend poslední doby, pro který zatím nemáme žádné zdůvodnění. Pokud bychom se pro ukládání dat spoléhali jen na kapacitu interní paměti, mnoho hudby bychom si neposlechli. Vnitřních 16 MB ale můžeme rozšířit s pomocí paměťových karet formátu Memory Stick Micro (M2). V balení dodávaném s telefonem je paměťová karta s kapacitou 256 MB.

Sony Ericsson T650i umí pracovat v sítích třetí generace UMTS a ve třech pásmech GSM (900/1800/1900 MHz). V sítích UMTS telefon bohužel nepodporuje rychlá data HSDPA, v sítích GSM pak ani datové přenosy EDGE. Internet si můžete zobrazit na vestavěném prohlížeči Access NetFront.

Cena: 12 490 Kč

Sony Ericsson T650i

Displej: aktivní TFT, 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev

Vnitřní paměť: 16 MB

Paměťová karta: Memory Stick Micro

Sítě: GSM, GPRS, UMTS

Konektivita: Bluetooth

Fotoaparát: 3 Mpix

Operační systém: ne

MP3: ano

Rádio: ne

3D Java: ano

Rozměry: 104 × 46 × 12,5 mm

Hmotnost: 95 g

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |