Šperky zaměřené na muže


Šperky a nejrůznější módní doplňky již nepatří pouze k ženským výsadám. Upravený, dobře vypadající muž zapůsobí na první dojem, a ženy se v jeho společnosti cítí velmi příjemně. Dobře zvolený pánský šperk dokáže úžasně doladit vzhled a podtrhnout zdravé mužské sebevědomí.

Jak by měl pánský šperk vypadat?

Pánské šperky by měli hlavně působit mužně, proto jsou vyráběny v masivnějším provedení. Funkční výrazný a především nenáročný šperk je jednoduchou odpovědí na položenou otázku. Přílišná zdobnost šperku je pro muže vlastně doslova nepřijatelná. I přes to však existují pánské šperky s velmi vkusnou elegancí. 

Kdy zvolit eleganci a kdy naopak zůstat při zemi?

Vždy volte šperky přiměřeně k události. Rozlišujte šperk pro každý den a ten, který se hodí např. na svatbu, ples nebo jinou významnou událost. Šperky pro každodenní nošení musí zkrátka něco vydržet, proto se od těch slavnostních výrazně liší.

Mezi pánské šperky pro každý den rozhodně patří pevné náramky a řetízky. Silný zlatý řetízek doplněný o zlatý náramek stejného typu vydrží vaše každodenní tempo a zároveň budete vypadat skvěle i v ležérním oblečení. Důrazně nedoporučujeme duté náramky a řetízky, které sice působí robustně, ovšem mohou se velmi snadno zdeformovat. 

Slavnostní akce si žádají odvážnější kousky. Jednoznačně jsou to kravatové spony a manžetové knoflíčky. Nejrůznější povrchové úpravy jako je kombinace lesku a matu či vybrušování dodávají šperku na originalitě. Vyryté iniciály mohou z manžetových knoflíčků rázem udělat rodinný poklad předávaný po generace. 

Buďte originální

Za opravdový skvost považujeme tzv. královský řetízek, který má velmi propracovaný design. Je maximálně pevný a svému nositeli zůstává takřka nadosmrti. K dostání bývá ve stříbře i ve zlatě a nejčastěji s hranatým profilem. Dříve byl tento typ řetízku vyráběn ručně, což je v dnešní době už spíše raritou. 

Pánské prsteny jsou také obvykle masivní a bez drahých kamenů. Existuje ovšem jeden originální kámen, který vypadá na prstenu opravdu skvěle. Je to temně černý Onyx, který dokáže snadno povýšit zlatý pánský prsten na unikátní kousek.

Žádný šperk není nesmrtelný

Ať už jde o šperk dámský či pro pány vždy je nutná občasná údržba. Vyvarujte se poškrábání nebo jiného poškození při manuální těžké práci. Sauna, tělocvična, sport, nadměrné pocení a nebo třeba lázně vašemu šperku nijak neprospějí. Může se to projevit zčernáním nebo jinou změnou barvy na povrchu šperku. 

Záchranu hledejte jednoznačně u zlatníka. Mechanické poškození už si žádá větší práci, ovšem zkušený zlatník si poradí s kdečím. Reakce na povrchu se řeší odborným leštěním. Speciální leštící kotouče na mechanické leštičce dají každému šperku nový kabátek. Podle babských rad takového efektu nikdy sami nedocílíte. 

U šperků z bílého drahého kovu, jako je stříbro a bílé zlato, se naskýtá možnost rhodiování. Je to proces galvanického pokovení, kdy je na šperk lázní nanesena tenká vrstva rhodia. Tento proces je doporučován u velmi obnošených šperků, které již nejdou vyleštit do původního stavu. Rhodium dodává šperku opětovný vysoký kovový lesk. 

Materiál dle vkusu

Každý drahý kov má své pro i proti, ovšem samotný výběr bývá jen otázka vkusu. Stříbro je samozřejmě o poznání levnější, ale méně odolné oproti bílému zlatu. To je výrazně tvrdší a nedochází u něj k oxidaci, neboli černání. Žluté zlato je zkrátka žluté zlato. Krása tohoto drahého kovu hřejivé žluté barvy je jednoduše návyková. I muž by si měl vybírat šperk, v kterém se cítí dobře. Dejte tedy na svůj pocit a vyberte si pánský šperk, který vám bude tzv. šitý na míru.

zdroj foto: goldstore.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |