Seriál Útěk z vězení - Prison Break


Seriál Útěk z vězení - Prison Break je jeden z nejúspěšnějších seriálů v USA, a nyní se dostává i na České obrazovky. Skloubením skvělého příběhu, logických nápadů, zajímavého prostředí, skvělých herců, pořádné dávky napětí a akce získáváte nový pojem - Prison Break. Příběh co vám nedá spát, příběh o lásce, záchraně života, poznání samotného dna lidského utrpení to je Prison Break.

O čem Útěk z vězení (Prison Break) je?

Stavební inženýr Michael Scofield je zoufalým mužem v zoufalé situaci. Jeho bratr, Lincoln Burrows, byl odsouzen za vraždu a čeká na trest smrti ve Státní věznici Fox River. I přes důkazy proti Lincolnovi je Michael přesvědčený o jeho nevině. S blížícím se termínem popravy Lincolna Burrowse přepadne Michael se zbraní v ruce banku. O peníze mu nejde, jeho jediným cílem je, dostat se za svým bratrem. Během soudu přijme klidně a bez odvolání pětiletý trest ve vězení, má ale jednu podmínku - odpykat si jej ve vězení, které je nejblíže svého rodného Chicaga. A tak putuje do Fox River. Tam nepřichází s prázdnou. Má u sebe kompletní plány vězení a v hlavě vypracovaný itinerář, jak dostat Lincolna ven a prokázat, že je nevinný. Ve vězení se však věci nemají úplně tak, jak si představoval, a tak musí mj. čelit dozorci, kapitánu Bellickovi, který si na něj ihned po nástupu do vězení zasedne, a také některým spoluvězňům, kteří by rovněž rádi utekli. Navíc se v nebezpečí ocitá i rodina Lincolna Burrowse, protože za případem stojí někdo vysoce postavený, pro nějž je Burrowsova poprava velmi důležitá.

Kombinací naděje z filmu "Vykoupení z věznice Shawshank", kamarádstvím z "Trestné lavice" a napětím z "Velkého útěku" slibuje seriál odkrývat další kusy ze záhady každého týdne, jak Michael provádí svůj odvážný plán, jak z vězení nadobro utéct a jak rozřešit spiknutí, které bratra dostalo do vězení.

Jak Útěk z vězení (Prison Break) vznikl

Prison Break je produkovaný a napsaný v produkci Paula Scheuringa ("A Man Apart"). Brett Ratner řídí pilotní epizodu a slouží jako výkonný producent vedle Matta Olmsteada, Martyho Adelsteina, Neala H. Moritze a Dawna Parouse.

Příběh poprvé uvedla na televizní obrazovky společnost TV Fox v roce 2005. Hned od začátku si v USA získal ohromné množství fanoušků a obdivovatelů. Sledovat osudy Michaela Scofielda a jeho bratra Lincolna Burrowse již měly možnost milióny diváků. Seriál se vysílal například i v Kanadě, Austrálii, Francii, Belgii, Turecku, Indonésii, Malajsii, na Slovensku...

V současné době se vysílá už třetí řada seriálu.

Osoby a obsazení

WENTWORTH MILLER - Michael Scofield

DOMINIC PURCELL - Lincoln Burrows

ROBIN TUNNEY - Veronica Donovan

AMAURY NOLASCO - Fernando Sucre

WADE WILLIAMS - kpt. Brad Bellick

MARSHALL ALLMAN - LJ Burrows

PETR STORMARE - John Abruzzi

SARAH WAYNE CALLIES - Dr. Tancredi

PETER STORMARE - Abruzzi

ROBERT KNEPPER - Theodore Bagwell

STACY KEACH - Warden Pope

MUSE WATSON - Charles Westmoreland

ROCKMOND DUNBAR - Benjamin Miles Franklin

FRANK GRILLO - Nick Savrinn

Ocenění

O úspěšnosti seriálu Prison Break svědčí množství nominací a cen, které za dva a půl roku od svého uvedení, získal. Jedno z nejvyšších ocenění získal v roce 2006 v soutěži People's Choice Awards za nejoblíbenější televizní seriál roku. Ve stejném roce to např. ještě byly nominace na Zlatý Glóbus za nejlepší dramatický seriál a nejlepšího herce v hlavní roli pro Wentwortha Millera a cena Emmy pro Marka Helfricha za nejlepší střih seriálu (pilotní díl) pro komerční televizi.

Takže nenechte si výtečný seriál Prison Break utéct, od 26. září 2007 každou středu na Nově ve 21:30 hod.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |