MENU - zobrazit / skrýt

Segway - prudce návykové


Segway je svého druhu první "samobalancující" osobní vozítko pro chodce. Milujete dlouhé procházky, ale občas vás bolí nohy? Rádi byste vyzkoušeli něco naprosto úžasného a nevšedního? Svezte se na vozítku Segway.


Co je to Segway?

Pohodlně se postavíte na Segwaye, perfektně vás vyvažuje a čeká pouze na pohyb Vašeho těla. Chcete jet dopředu, dozadu, vpravo, vlevo? Stačí se pouze naklonit tím směrem a směle vyrazit rychlostí, jakou si přejete. Narovnáte se a vaše vozítko zastaví.

Jednou se svezete na vozítku Segway a zjistíte, že je to prudce návykové. V Čechách stojí Segway cca čtvrt milionu korun, takže asi si ho hned tak někdo dovolit nemůže, ale například v Praze si ho můžete půjčit.

Můžete jezdit po chodníku, lesem či loukami a přitom si povídat s přáteli, obdivovat krajinu nebo se jen tak nechte unášet. Segway nepotřebuje benzín, nemá žádné emise. Výborně poslouží i na cestě do práce, už vás nečekají žádné zácpy a pozdní příchody, cesta do práce vás bude bavit. Potřebujete si rychle zaběhnout o pauze na úřad, nakoupit nebo za přáteli do parku? Není nic snazšího, než nastartovat vaše vozítko a vyrazit.

Řidítka používají technologii LeanSteer. Tato technologie zdokonalila souznění Segwaye s pohyby Vašeho těla. Instinktivně předvídá a vychází vstříc sebemenšímu náznaku pohybu.

V České republice je jízda na vozítku Segway zcela legální a povolená všude tam, kde je možné bezpečně chodit. Tedy i na chodnících.

Akumulátory

Výkonné NiMH akumulátory, umístěné pod podlážkou, dodávají stejnosměrných 72 Voltů. Na jedno nabití umožňují ujet 20 km. Akumulátory se nabíjejí ze sítě, potřebují příkon 350 W, jedno plné nabití trvá 2 hodiny. Nabíječka je integrovaná přímo ve vozítku. K síti se připojuje obyčejnou "počítačovou" síťovou šňůrou. Akumulátory umožňují 600 nabíjecích cyklů a nové budou stát přibližně 10000 Kč.

Motory

Segway pohánějí dva nezávislé unikátní miniaturní servomotory, každý o jedné koňské síle. Umožňují dosáhnout rychlosti až 20 km/h.

Čím bylo inspirováno jméno Segway?

Inspirací pro název bylo sloveso segue, což znamená plynule přecházet (z něčeho do něčeho jiného). Zkratka HT znamená Human Transport.

Kde Segway koupit?

Segway vyrábí americká firma Segway LLC. Ve světě jej prodává řada prodejců, například Amazon. Segway má výhradní zastoupení i v Čechách. S veškerými zárukami a servisem. Více informací najdete na www.segway.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Segway


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE