Se ztrátou vlasů se častěji potýkají menší muži


Máme špatnou zprávu pro muže menšího vzrůstu. U nich totiž existuje vyšší riziko předčasného plešatění. Alespoň to tvrdí vědci z německé univerzity. Ztráta vlasů je navíc spojena s nejrůznějšími onemocněními. Na co byste si měli dát pozor?

Jak souvisí plešatost s nemocemi

Výzkum zveřejněný v odborném časopisu Nature Communications nalezl souvislost mezi výškou člověka a pravděpodobností, že bude předčasně plešatý.

Nová mezinárodní genetická studie navíc spojuje ztrátu vlasů s řadou onemocnění. Výzkum, vedený institutem genetiky člověka na univerzitě v Bonnu v Německu, zkoumal více než 20 000 mužů. Dospěl k závěru, že předčasná ztráta vlasů je spojena s různými fyzickými vlastnostmi a onemocněními, včetně dřívější puberty a různými druhy rakoviny.

Již dřívější objevy spojovaly předčasnou plešatost s onemocněním srdce a rakovinou prostaty. Na druhou stranu však vědci zjistili, že plešatí muži jsou inteligentnější, atraktivnější a úspěšnější.

Je možné léčit plešatost?

V dnešní době víme, jak léčit řadu onemocnění, lékaři však stále nebyli schopni najít důvod vedoucí k vypadávání vlasů. Což je obrovská škoda, neboť pro řadu mužů představuje plešatost zásadní problém. Existuje například transplantace vlasů, ale na trhu není k dispozici žádná zázračná pilulka, která by plešatění zabránila. Zatím.

Stačí jedna pilulka

Vědci v Anglii neskrývají své nadšení z možného nalezení léku pro léčení mužské plešatosti. O co se jedná? Již existující lék používaný k léčbě osteoporózy. BBC News uvádí, že tento lék obsahuje sloučeninu, která dokáže odhalit bílkovinu bránící růstu vlasů.

Výzkum je stále v počáteční fázi. Zatím byl proveden v laboratoři se vzorky vlasových folikulů od 40 pacientů s transplantací vlasů. Takže bude třeba provést více testů, aby se potvrdily výsledky.

Možná si říkáte, že se nejspíš jedná o další plané naděje a o podobných produktech jste již v minulosti slyšeli mnohokrát. Tak proč byste měli věřit právě tomuto objevu? Z jednoho prostého důvodu, a tím je naděje! Jednou se to podařit musí, tak proč ne právě teď.

Věděli jste, že až dvě třetiny mužů trpí jistou formou ztráty vlasů do věku 35 let?

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |