Možná vás překvapí, jak se stravuje jedna z největších tenisových legend – Roger Federer


Roger Federer je naprostý fenomén ve světě tenisu. Vždyť ve 36 letech se stále drží na nejvyšší špici i přes tvrdou konkurenci nových tenisových hvězd. Jaká je jeho stravovací rutina?

Na kloub se tomu snažil přijít Business Insider, který shromáždil různé novinové články a výtržky ze společenských médií, aby získal obraz o každodenní stravě tohoto tenisty. Ukazuje se, že je mnohem pestřejší, než byste si na první pohled mohli myslet.

Na co vsází Federer posledních 20 let

Co si dává tenisový šampión ke snídani? Misku ovoce? Přírodní müsli? Celozrnný chléb? Očividně ne. Ráno před zápasem začne Federer svůj den s domácími vaflemi a ovocným kompotem, následovaným ovocnou šťávou a čerstvým ovocem.

A co oběd? Roger obědvá vždy dvě hodiny před zápasem. Mezi jeho nejoblíbenější pokrm patří těstoviny s lehkou omáčkou. Vždyť už to tak dělá posledních 20 let. A podle výsledků, kterých dosahuje na kurtech, není pochyb, proč u tohoto jídla i nadále zůstává.

Oblíbené banány

Během hry jste si nepochybně všimli, že si Federer pravidelně dopřává banány – hlavní zdroj draslíku (ten pomáhá proti křečím) a sacharidů. Během zápasu si také dopřeje jeden či dva energetické nápoje.

Co se týče večeře, všechno je to o rozmanitosti. Federer miluje italskou, japonskou a indickou restauraci. Business Insider také odhalil, že si čas od času dopřeje oblíbenou zmrzlinu, šampaňské a máslové sušenky od babičky Andyho Murrayho.

Roger Federer se narodil v roce 1981. Již v 11 letech patřil mezi nejlepší tenisové juniory ve Švýcarsku. K dnešnímu dni se může chlubit 97 tituly ze singlů ATP včetně 20 single titulů na Grad Slamech, 27 titulů ATP Masters 1000 a 6 ATP finále.

Jak dlouho může Roger Federer nadále hrát na nejvyšší úrovni tenisu?

zdroj foto: Instagram Roger Federer

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |