Plešatí muži jsou podle vědců inteligentnější, atraktivnější a úspěšnější


Podle Business Insider, studie z roku 2012 provedená na univerzitě v Pensylvánii zjistila, že plešatí muži jsou často považováni za úspěšnější a dominantnější.

Tyto výsledky byly nepochybně ovlivněny přílivem holohlavých herců v Hollywoodu, kteří často hrají nezničitelné svalnaté hrdiny zahraňující svět. Dwayne „The Rock“ Johnson, Vin Diesel nebo Bruce Willis.

Průběh studie

Studie se zúčastnilo na 59 lidí, kterým byly ukazovány fotografie neznámých mužů. Na první fotografii se objevil muž s vlasy, zatímco na druhé byl stejný muž zcela bez vlasů. Většina účastníků označila holohlavé muže za atraktivnější.

Je nutné však zmínit, že americký vědec Albert E. Mannes, který provedl studii, je sám plešatý. Jsme si však jisti, že tato skutečnost nijak neovlivnila výsledky studie.

Není to poprvé, co věda podpořila plešaté muže

Psycholog Ronald Henss z univerzity v Sársku v Německu provedl podobnou studii, která odhalila, jak svět vnímá plešaté muže. Po studiu 20 000 účastníků se Henss dozvěděl, že muži bez vlasů jsou často považováni za starší, moudřejší a inteligentnější.

Podnikatel v oblasti technologií Seth Godin řekl Wall Street Journal, že se domnívá, že plešatí muži jsou považováni za dominantnější, protože představují aktivní životní styl. „Netvrdím vám, že vám holicí strojek zajistí větší úspěch, ale holá hlava naznačuje, že jste udělali něco aktivního,“ prohlásil.
 
Krátký sestřih vidíte především u vojáků, ale i sportovců. Tím, že se nemusí nijak starat o své vlasy, jim umožní se plně věnovat své profesi. Na krátký sestřih si potrpí sportovní hvězdy – od boxerů, basketbalistů až po fotbalisty. Není proto pochyb, proč jsou plešatí muži vnímáni jako atraktivnější.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |