Vědci tvrdí, že čím jsme starší, tím jsme sympatičtější ke svému okolí a také méně neurotičtí


Taky si představujete typického důchodce věčně naštvaného na všechny a na všechno? Vědci přišli se zcela opačným zjištěním. Tvrdí, že s věkem se stáváme milejšími a také ohleduplnějšími.

Změny v mozku souvisejí se změnami osobnosti

Nedávná studie zkoumala mozek a jeho změny u celkem 500 lidí. Vědci zjistili, že tyto změny souvisejí se změnami osobnostni. Lidé jsou s přibývajícím věkem sympatičtější, více ohleduplní, spokojení a méně neurotičtí a náladoví.

Takže ano, ve skutečnosti jsme milejšími k našemu okolí s přibývajícími roky, na rozdíl od obecného přesvědčení, že lidé se v pozdějším věku cítí více nespokojeni. Studie také spojuje změny ve struktuře mozku s otevřeností a ohleduplností.

Profesor Nicola Toschi, jeden z výzkumníků, říká: „Samozřejmě, že jsme neustále ovlivňováni našimi zkušenostmi a životním prostředím, ale skutečnost, že vidíme jasné rozdíly ve struktuře mozku, které jsou spojeny s rozdíly v osobnostních rysech, naznačuje, že jsou tyto změny součástí naší genetiky.“  Dále dodává: „Toto zjištění nám také pomůže v tom, že rozdíly v osobnostních rysech mohou být odhaleny včas během vývoje, například u batolat nebo kojenců.“ Výzkum by mohl také pomoci při diagnostice osobnosti a duševních poruch.

Doktor Luca Passamonti, další z výzkumníků, uvádí: „Spojení mezi strukturou mozku a základními osobnostními rysy, je zásadním krokem ke zlepšení porozumění spojení mezi mozkem a poruchami nálad, kognitivních funkcí nebo chování.“

Myslíte si, že jste s přibývajícím věkem milejší ke svému okolí a méně nervózní? Nebo naopak?

Jedna americká studie zjistila, že lidé po dosažení 50 let se cítí v práci šťastnější.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |