Samsung U700 - Ultratenký Mobil


Nový Samsung U700 skvěle vypadá a ve svých útrobách skrývá celou řadu nadstandardních prvků. Chytrý a téměř luxusní Samsung U700 je jedním ze čtyř modelů speciální tenké série Samsung Ultra Edition II, někdy jej najdete také pod označením Samsung Ultra 12.1 (označení podle hloubky přístroje).


 

Design je jednou z hlavních předností tohoto modelu, ale naštěstí ne jedinou: jedná se o nejtenčí mobil výsuvné koncepce s podporou datových přenosů HSDPA.

Telefon je velmi kompaktní, výsuvná konstrukce funguje perfektně, nic nikde nevrže, všechny části do sebe dokonale zapadávají. Při otevírání mobilu je nutné zatlačit palcem pod spodní hranou displeje a telefon se, díky pomocné pružině, sám otevře. Na lesklém povrch telefonu snadno ulpívají otisky prstů, takže je vhodné občas povrch přeleštit. Pokud je telefon v zavřeném stavu, jsou zpřístupněny pouze hlavní ovládací tlačítka, nejvýznamnějším z nich je kruhový ovladač, kterým je možné otáčet oběma směry a navíc ještě ovládat klasickým čtysměrovým stiskem. V zavřeném stavu vidíte ještě tlačítka pro uskutečnění a ukončení hovoru, další ovládací prvky se objeví po odemčení klávesnice, dotyková tlačítka pro videohovor, přepínání aplikací a dvě kontextové klávesy.

Samsung u tohoto modelu vsadil na dotyková tlačítka a stejně je koncipována také klávesnice, která se objeví po rozevření telefonu. Tlačítka jsou tvořena dotykovými ploškami, takže pozor! Jestliže jste mobil s tímto ovládáním nikdy nepoužívali, počítejte s tím, že si na to budete chvíli zvykat. Citlivost samotných plošek je velmi zajímavým úkazem, reagují pouze na dotek prstem nebo jiné části těla. Díky tomu leštícím hadříkem není možné tlačítko zmáčknout. A pro doplnění zmiňme, že na přístroji najdeme ještě konektor pro sluchátka, kolébkové tlačítko pro hlasitost a hlavně slot pro paměťovou kartu na boku telefonu.  

Displej tohoto modelu si můžete zcela přizpůsobit obrazu svému. Stálé zůstávají jen stavové ukazatele signálu, baterie, dostupnosti sítí a paměťové karty. Vybrat si můžete z několika typů zobrazení hodin, na pozadí si můžete uložit fotografii, obrázky je také možné nechat libovolně měnit. Zajímavá je volba automaticky se měnících pozadí s fotografiemi hlavních měst zemí, které se střídají podle toho, v jaké zemi se právě nacházíte. V síti českého operátora tak na pozadí vidíte fotku Staroměstského náměstí. Jinak je displej U700 aktivní TFT s výbornou úrovní jasu, vyváženými barvami a dobrým kontrastem.

Ve výbavě telefonu nechybí MMS a e-mailový klient, který dovoluje spravovat až pět účtů. Mobilní telefon Samsung U700 umí pracovat v sítích UMTS, zvládá tedy i videohovory, pro které slouží kamera na přední straně přístroje. Vedle 3G ale novinka Samsung podporuje také HSDPA. Vedle těchto rychlých dat jsou v nabídce ještě EDGE a GPRS. Šikovný je vestavěný internetový prohlížeč Net Front 3.4 a pochopitelně u takto vybaveného telefonu nechybí ani podpora hudby, U700 nabízí kvalitní hudební přehrávač, který zvládá vytvoření playlistů a také umí hrát na pozadí. Pokud vše shrneme, citelně nám chybí jen FM rádio, ale doufejme, že se jej také Samsung naučí implementovat do přístrojů určených pro evropský trh.

Cena: 12 000 Kč

Plusy:

- fotoaparát

- konstrukce

- podpora UMTS a HSDPA

Minusy:

- absence rádia

- nižší rozlišení videa

Mobilní telefon Samsung U700

Displej: aktivní TFT, 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev

Vnitřní paměť: 20 MB

Paměťová karta: microSD

Sítě: GSM, GPRS, EDGE, UMTS

Konektivita: Bluetooth

Fotoaparát:3 MPx

Operační systém: ne

MP3: ano

Rádio: ne

3D Java: ano

Rozměry: 103 × 50 × 12 mm

Hmotnost: 86 g 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |