Rady na cestu do Chorvatska


Doba dovolených a prázdnin začíná vrcholit, a tak jsme pro vás připravili pár užitečných rad a informací, které se vám mohou hodit při cestě do Chorvatska. Oblíbené destinace českých turistů.


 

1.rada

Pro Rakousko, Slovinsko i Chorvatsko vám z cestovních dokladů stačí občanský průkaz nebo cestovní pas. V případě, že jedete zapůjčeným vozem , je potřeba mít sebou smlouvu o zapůjčení vozu, případně plnou moc k jeho užívání. A nezapomeňte na zelenou kartu od povinného ručení.

2. rada

Nezapomeňte, že pro jízdu na rakouských dálnicích je třeba si zakoupit dálniční známku. Koupíte ji například na čerpacích stanicích v blízkosti hranic či na hraničních přechodech. 10ti denní vás vyjde na 233 korun. Ve Slovinsku a Chorvatsku se platí mýtné, které můžete hradit v eurech či kreditní kartou. V Chorvatsku pak i v národní měně kunách.

3. rada

Dopravní předpisy v Rakousku, Slovinsku i Chorvatsku jsou přibližně stejné jako u nás. I přes den se jezdí s rozsvícenými světly. Stejně jako u nás je v obcích a městech povolená maximální rychlost 50 kilometrů v hodině. Mimo město pak v Rakousku můžete jet stovkou a ve Slovinsku a Chorvatsku pak jen devadesát. Na dálnicích se smí stejně jako u nás 130.

4. rada

Ceny pohonných hmot jsou podobné jako u nás. Síť čerpacích stanic je ve všech zemích dostatečně hustá, a tak by vás neměli překvapit problémy s tankováním. Bez problémů natankujete i LPG. Platit se dá měnou euro, kreditní kartou a v Chorvatsku samozřejmě i v kunách.

5.rada

Striktně dodržujte místní dopravní předpisy. Pokuty za dopravní přestupky jsou ve všech třech zemích vysoké a policie je zvláště vůči cizincům ostražitá. Překročení rychlosti či špatné parkování vám může udělat značnou díru do dovolenkového rozpočtu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |