Proč povinné ručení zdražuje


Pokud se podíváme na ceník povinného ručení a porovnáme si ho s minulými roky, zjistíme, že ceny této pojistky jdou nahoru. I když není problém díky webu Porovnej24.cz sjednat nejlevnější povinné ručení na trhu, stále je třeba myslet na to, že bude dražší, než tomu bylo v minulých letech. Podívejme se na hlavní faktory, které ovlivňují to, proč je pojistka zdražována.

Roli hraje jiná metodika vyplácení škod

Prvním důvodem je změna metodiky, která je spojena s hrazením způsobených škod. A to pokud jde o škody způsobené na zdraví. Dříve bylo vše řešeno tabulkami, kde mělo každé zranění své bodové i finanční ohodnocení. Pokud ale sjednáme povinné ručení auta nyní, již se vše řeší individuálně. Poškozený se s pojišťovnou musí domluvit na odpovídající kompenzaci. A to pojišťovnám samozřejmě může přinést vyšší náklady, jelikož mnohdy musí vyplácet částky, které jsou vyšší, než tomu bylo v minulosti.

Roli hraje i cenová politika pojišťoven

Dále však hraje roli také celková cenová politika, která je s pojišťovnami spojena. Pokud budeme konkrétní, tak pojišťovna může mít řadu nákladů a potřebuje být v zisku. Je tedy jasné, že právě zdražením pojistky docílí toho, aby se tak stalo. Tento krok je však u pojišťoven tím nejméně častým, jelikož velmi často zde hrozí velký konkurenční boj. To nám dokáže ukázat i kalkulačka povinného ručení, kde je vidět, kolik pojišťoven na trhu figuruje. A řada z nich samozřejmě bojuje cenou.

Na zdražování mají vliv i záchranné složky

Konkrétně tedy povinný příspěvek, jehož procentuální hodnota byla zvýšena. Již dříve pojišťovny přispívali třeba hasičům, ale aktuálně je tento příspěvek oproti minulosti zvýšený, a to právě z toho důvodu, že záchranné složky jsou těmi, kteří dokážou nejenom minimalizovat škody na majetku, ale také na samotném zdraví. Proto by je pojišťovny měly podporovat.

Zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |