Problémy s erekcí? Na vině může být nízká hladina testosteronu


Testosteron je mužský pohlavní hormon, jenž má v životě muže významnou roli. S věkem postupně dochází k jeho snížení. Pozor však na to, pokud začne klesat až příliš rychle, v takovém případě se může jednat o vážnou poruchu pohlavních orgánů. V jakém případě byste měli zbystřit?

1. Nedostatečná nebo žádná erekce

Na vině nemusí vždy být pokles testosteronu, problém se může objevit, pokud jste dlouhodobě vystavěni stresu… pozor však, pokud se opakuje poměrně často, za to už rozčílenost či podrážděnost nemohou.

 

 

2. Pokles sexuálního libida

Kouříte? Pijete? Sport praktikujete zásadně pasivně, a to z gauče a s ovladačem v ruce? V tom případě se nemůžete divit poklesu sexuálního libida. Pokud však žijete zdravým životním stylem, problém bude zřejmě jinde.

3. Přibírání na váze

K snídani míchaná vajíčka se slaninou, k obědu vařené koleno a k večeři jitrnička. Obžerství nemá s poklesem testosteronu nic společného. Pokud však přibíráte na váze, i když nejíte nijak závratné porce a omezujete tuky, pozor, tady už se může jednat o něco závažnějšího. V tomto případě také muže trápí tzv. gynekomastie (zvětšení prsou).

 

 

4. Malé množství ejakulátu

Tento signál značí nejen nižší pohyblivost spermií, ale i snížení plodnosti.

5. Vypadávání vlasů

Testosteron je zodpovědný za veškeré ochlupení na těle. Jestliže vám tedy začnou vypadávat vlasy, ale záda zůstanou stejně chlupatá, v tomto případě se nejedná o nic závažného. V případě, že vám začne ochlupení vypadávat po celém těle, až tehdy se jedná o nízkou hladinu testosteronu.

 

Mezi další signály značící nízkou hladinu testosteronu patří výkyvy nálad, osteoporóza (snížení kostní hmoty), ztráta svalové hmoty či extrémní únava.
 

zdroj foto: foter.com/tobyotter

                 foter.com/hang_in_there

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |