Představujeme luxusní Bugatti Legend Meo Costantini


Možnost prohlédnout si všechny luxusní značky aut pohromadě jsme měli 5. listopadu 2014 v dubajském autosalonu. Sice se svou velikostí nemůže rovnat například autosalonu v Ženevě, ovšem jelikož je připravován pro velice specifickou klientelu, určitě nám to přehlídka opravdu těch nejluxusnějších vozů vynahradí.

Dubajský autosalon 2013

Loňský ročník dubajského autosalonu ukázal celkem 600 vozů, z toho přibližně sto nových modelů nejluxusnějších vozů, což je jeho rekord v počtu vystavovaných automobilů. Většina vozů ovšem zažila pouze místní premiéru, světově byly již představeny. Autosalon je jak pro automobilky zajímavý nízkou cenou benzínu, tak i pro běžného návštěvníka je výjimečným – například tím, že trvá pouhé čtyři dny, přestože je v Evropě obvyklá doba, kdy mohou lidé autosalon navštívit, zhruba čtrnáct dní.

Bugatti Legend Meo Costantini

Na celkové ploše 65 tisíc metrů čtverečních se objevil i luxusní supersport Bugatti Legend Meo Constanti, jehož premiéra se řadila mezi ty nejzajímavější. Tento luxusní vůz se řadí do jedné z mnoha limitovaných edic Bugatti Veyron. Na první pohled vás vůz zaujme svým elegantním a zároveň divokým designem – nikdo nepřehlédne jeho modrý lak a luxusně vyhlížející interiér potažený hnědou kůží. Na hliníkovém štítku v kokpitu a spodní straně zadního křídla najdete mapku trati Targa Florio. Unikátně sofistikovaný osmilitrový motor požene vůz silou 1200 koní. Hranici 100 km/h dokáže dosáhnout za 2,6 sekund. Pokud k tomu dostanete podmínky, dokáže jet až 408 km/h. Na celém světě existují pouze tři kusy Bugatti Legend Meo Constantini a každý stojí okolo 54 milionů korun.

Luxusní vůz je pojmenovaný po úspěšném závodníkovi Meu Costantinovi, který vyhrál slavný závod Targa Florio na Sicílii. Mimo jiné byl Costantini šéfem továrního týmu Bugatti a měl velmi blízký přátelský vztah s Ettorem Bugatti.

Zdroj foto: worldcarfans.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |