MENU - zobrazit / skrýt

Pivní pupek je termín známý, ale co pivní prsa?


Pivní pupek je termín známý, ale co pivní prsa?

Zdroj: pixabay.com

Pivo je dobrý na prsa, zní častou hospodou. No jo, jenže na čí? Pověra zmiňuje samozřejmě ta dámská, nicméně se hovoří i o tom, že pivo může mít vliv na tzv. gynekomastii, což jsou zvětšená prsa u mužů. Když má borec vypracované "véčko", nikomu to nevadí, ale rozteklá prsa visící nad pivním pupkem už tak sexy nejsou.

O tom, že piva typu IPA, mají na svědomí růst mužských prsou, se údajně hovoří již dlouho. V souvislosti s pivem a růstem prsou vše stojí a padá na základní surovině, která je k výrobě piva potřebná, na chmelu.

Chmel obsahuje fytoestrogeny, díky nimž pivo obsahuje vyšší hladinu estrogenů (ženské pohlavní hormony, pozn. red.) než jiné nápoje. Veškerý alkohol  má tento estrogenový potenciál, ale kombinace alkoholu s chemelem dělá z piva nápoj, který skutečně může velikost mužských prsou ovlivnit. Faktem je, že u mužů, kteří mají gynekomastii, je zjištěna vysoká hladina estrogenu a zároveň nefunguje vyrovnávací poměr mezi estrogenem a testosteronem.

Jedna z prvních odborných studií, které se zabývaly spojitostí mezi konzumací piva a růstem mužských prsou, byla publikována v roce 1998. A právě piva typu IPA se hned ocitla na paškálu, protože mají tendenci obsahovat větší podíl chmelu než piva ostatní. Vědci jsou přesto k podobným závěrům skeptičtí. Ostatně, američtí kliničtí endokrinologové v roce 2008 uvedli, že „vztah příčin a účinků mezi fytoestrogeny a gynekomastií nebyl pro burbon a pivo přesvědčivě prokázán“.

Zkrátka o tom, jestli pivo má zásluhu na zvětšení mužského poprsí nežádoucím způsobem, by se mohly vést dlouhé diskuze. Pravdou však je, že pivo konzumované ve větším množství než přiměřeném na tělo prostě a jednoduše působí nepříznivě. Typický pivař nevypadá právě jako Adonis. Je to možná i proto, že souvislost mezi nadměrným pitím piva a nabíráním na váze již prokázána byla.

Alkoholu se ve společnosti zkonzumuje až moc, proto možná titulky, že po pivu více rostou chlapům prsa, budou mít nakonec pozitivní dopad, i když to není vědecky prokázáno.

Dobrou zprávou je, že nevzhlednému mužskému poprsí se dá předcházet. Cvičením a raději konzumujte piva "lehčích" verzí.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE