Kašlete na sprchu? Když to přeženete, tak zápach nebude váš jediný problém


Kašlete na sprchu? Když to přeženete, tak zápach nebude váš jediný problém

Zdroj: pixabay.com

Co si budeme povídat, kolikrát se člověku večer do sprchy prostě nechce, a tak jde spát "na prasáka". No a někdy se nechce do sprchy třeba i celý víkend. Pak už tedy není dobré raději vycházet z domu a aspoň v pondělí ráno očistný proces podstoupit. Samozřejmě ti otrlejší z nás se vydrží nemýt třeba i déle. A pomáhají si tvrzením, že přehnaná hygiena přeci škodí. Na tom sice asi něco pravdy bude, ale nic se nemá přehánět. O to, co se s lidským tělem stane, když se člověk nebude rok mýt, se zajímají i vědci.

Doktor Cameron Rokhsar, profesor dermatologie na Mt. Sinai Medical Center v New Yorku, pro server USA Today popisuje, co by se stalo s lidským tělem, pokud se celý rok nebudete koupat či sprchovat.

Asi nikoho nepřekvapí, že po 356 dnech bez sprchy budete pěkně smrdět. Rokhsar uvádí, že tento zápach pravděpodobně přijde jako důsledek bakterií a mrtvé kůže, která se na vás hromadí. Po roce se na povrchu těla vytvoří vrstva mrtvé pokožky. Navíc se na ní rozmnoží bakterie, které vylučující nepříjemný zápach, když se mísí s naším potem.

Nejen smrad ale i hnědé hrudky. Podle dermatoložky Lauren Plochové se kůže nejprve stane mastnou nebo suchou, pak bude nakažena houbami nebo kvasinkami a bakteriemi. Nečistoty na pokožce by pak mohly způsobit bradavice. Doktorka Caroyln Jacobová, ředitelka Chicagské kosmetické chirurgie a dermatologie, uvedla, že mastné části těla budou shromažďovat nečistoty a znečišťující látky. To se stane v místech, kde tělo produkuje většinu mastnoty – tedy v podpaží, za ušima, na krku a pod ženskými prsy.

Mrtvou kůži normálně spláchnete ve sprše, ale pokud se tak neděje, mrtvá kůže se spojí s mastnotou z vašeho těla. Na kůži se začnou tvořit fleky a hrudky, které získají hnědý odstín.

Je velmi pravděpodobné, že díky nahromaděné mrtvé kůži budete náchylnější k infekci. Velké množství bakterií na kůži může představovat riziko, pokud by byla bariéra kůže nějakým způsobem ohrožena – například při říznutí nebo škrábnutí.

Ani vlasy nebudou nic moc. Mrtvá kůže na pokožce hlavy, které obvykle říkáme lupy, by vyvolala svědění. A po roce podle Rokhsara bude toto svědění „extrémní“. Pokud si nebudete mýt a česat vlasy, tak se na ní podle Jacobové nahromadí kůže a nečistoty. Nakonec by vlasy vypadaly matné a rozcuchané.

Pokud se na rok vykašlete na sprchu, pravděpodobně se vám začne tvořit akné a další otoky.

Jacobová varuje lidi, aby dbali především na čistotu v oblasti rozkroku. Varuje, že je pravděpodobné, že by právě tuto oblast postihla vyrážka, opruzeniny či kombinace kvasinek a zánětů, které způsobují velmi silnou bolest.

Když hovoříme o slabinách, houba, která může růst mezi vašimi prsty, se může snadno rozšířit do oblasti pánve. Jakubová uvedla, že mezi prsty na nohou se hromadí mrtvá kůže, která se stane křehkou. Odsud se pak mohou přenášet houby, které se mohou dostat až do vašeho svalstva, zatímco nohy prostrkujete přes kalhoty nebo spodní prádlo.

Rokhsar předpovídá, že trvá přibližně týden, než se lidské tělo po roce bez mytí nakonec dostane do normálu. Plochová však naznačuje, že to může trvat déle. Někteří její pacienti si některé části těla nemyjí celé měsíce. Pak může trvat týdny, než se kůže vrátí do normálního stavu.

Tak asi bude lepší nakonec do té koupelny občas zajít, co myslíte?

Zdroj: globe24.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |