Máte chmýří na bradě? Můžete mít hustý plnovous, ale chce to plnou peněženku


Máte chmýří na bradě? Můžete mít hustý plnovous, ale chce to plnou peněženku

Zdroj: pixabay.com

Už několik let se nosí vousy zarostlá tvář. Někteří muži mají skutečně velmi dlouhé a husté vousy. Už to vůbec není symbol zanedbanosti, z upravné brady se stal módní trend. Někteří muži jsou plnovousem tak posedlí, že zkoušejí transplantaci vousů. Se chmýřím na bradě podle jejich názoru nebodují u žen ale ani ve společnosti. Třeba takový manažer chce vypadat, že je plný testosteronu, k čemuž plnovous tak trochu patří.

S jemným chmýřím jako drsoň asi vypadat nebudete, na transplantaci vousů už se specializují nejrůznější plastické kliniky. V Americe lékaři provádějí desítky zákroků měsíčně za 2 000 až 8 000 dolarů.

A kdo má o plnovous zájem? Doktor Yael Halaas, jeden z plastických chirurgů, který mladé zájemce operuje, serveru DNAinfo New York před časem řekl: „Jsou to často architekti, manažeři a obchodníci. Chtějí mít image: v duchu sice mladý, ale už zkušený odborník.“

Vousy se transplantují stejným způsobem jako vlasy. Pomocí štěpů.  Jeden vštěp vás vyjde zhruba na 100 korun. Počet štěpů záleží na mnoha faktorech, potřebovat jich tak můžete od 300 do 3000. Každý štěp obsahuje zhruba 3-4 vlasové folikuly. Dárcovské zóny, které se nacházejí vzadu a po stranách hlavy, jsou oblasti, které obvykle nejsou ovlivněny plešatostí a vlasy jsou zde kvalitní. Vlasové štěpy jsou pečlivě extrahovány jeden po druhém a uchovávány ve speciálním roztoku do té doby než je operatér opět implantuje do tváře. Celý zákrok se provádí v lokální anestezii.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |