Na chlupy v podpaží už ženskou nenalákáte, raději ho shoďte


Na chlupy v podpaží už ženskou nenalákáte, raději ho shoďte

Zdroj: pixabay.com

I když některé aktivistky tvrdí i demonstrují opak, je jasné, že více in jsou ženy s hladce oholenými nohama, podpažím a ano i intimními partiemi. I když v poslední jmenované části těla záleží na gustu a fantazii ženy i jejího partnera. Jak je to však u mužů? Mají si holit chomáče v podpaží a podbřišku? Ještě donedávna by naprostá většina mužů reagovala negativně. Dnes už to však neplatí. Ochlupení v určitých místech už není znakem mužnosti a nemusíte se bát, že vás ostatní hodí do škatulky gay.

Holení chlupů rozhodně není výhradně ženskou záležitostí. Jedním šmahem pak lze smést ze stolu i tvrzení, že muži s vyholením podpažím či oholenýma nohama jsou zženštilí, či dokonce gayové.

V současné době se ukazuje, že muži v tomto ohledu změnili názor. V online anketě realizované mezi více jak 4 000 mužů jich 68 % uvedlo, že podpaží si důkladně holí. Důvody? Celých 52 % se holí z čistě estetických důvodů, dalších 16 % si podpaží upravuje kvůli sportu.

Estetika je samozřejmě důležitá, ale řekněme si na rovinu. Pokud chybí chlupy, nerozkládá se na nich pot a nevzniká tak zápach. A to je i v případě mužů žádoucí. I když pozor, podle jednoho z harvardských profesorů věnujících se evoluční biologii, Daniela Liebermana, je možné, že dříve ochlupení v podpaží mělo sloužit k „nalákání“ či „přivolání“ ostatních. Dnes však už fungují jiná lákadla, tak upozorňovat na sebe svým zápachem asi není to pravé ořechové.

A jak se správně holit? Pokud tak činíte poprvé, můžete si ochlupení nejprve zkrátit nůžkami. Holení odborníci doporučují provádět ve sprše, protože teplá voda chloupky změkčuje a zároveň tak snižuje riziko poranění. Nezapomeňte na pěnu na holení. Po skončení procedury pak do podpaží aplikujte neparfemovaný balzám (především se vyvarujte těch, které jsou na bázi alkoholu) a před užitím hydratačního deodorantu pár minut vyčkejte.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |