Pět nejdražších aut světa


Kolik platů byste museli uvolnit na některý z pěti nejdražších aut na světě? No, čekalo by vás velké šetření a je víc jak pravděpodobné, že by se vám do vaší smrti nepodařilo nenašetřit ani polovinu potřebné sumy. Představíme vám pětici nejdražších aut na světě?

Především pánové se rádi kochají vytříbenými a luxusními vozy a kolikrát se zasní a představují si, jaké by to bylo, kdyby takové nejdražší auto měli ve své garáži. Nechci vám teď lhát a psát, že nic není nemožné. V tomhle vám opravdu nebudu mazat med kolem huby. S průměrným českým platem 23 984 Kč, který byste celý věnovali do kasičky na některý z pěti luxusních, tak na Bugatti Veyron, jenž je v žebříčku nejdražších aut na prvním místě, byste museli spořit více jak 150 let. Na Maybach Landaulet stačí šetřit jen přibližně 60 let.

Žebříček pěti nejdražších aut na světě

1. Bugatti Veyron (48 000 000 Kč)

Legendární supersport Bugatti Veyron je držitelem rychlostního rekordu mezi sériovými automobily. Pohání ho šestnáctiválcový motor o výkonu 1 200 koní a dosahuje rychlosti až 415 km/h. Karoserie je vyrobena z karbonu.

2. Astone Martine One-77 (37 000 000 Kč)

Pouze 77 kousků tohoto supersportu brázdí silnice po celém světě. Hnacím agregáterm je dvanáctiválec V12 o objemu 7,3 litrů s výkonem 760 koní. Dokáže vyvinout maximální rychlost 355 km/h a zrychlení z 0 - 100 km/h je během 3,5 s.

3. Koenigsegg Agera R (34 000 000 Kč)

Švédský sportovní vůz, který má být přímou konkurencí Bugatii Veyron. Předpoklady k tomu má víc než dobré - pětilitrový vidlicový osmiválec přeplňovaný dvojicí turbodmychadel. Výkon přes 940 koní a maximální rychlost 420 km/h.

4. Maybach Landaulet (28 000 000 Kč)

Modelu Landaulet, který vyniká stahovací střechou bylo vyrobeno pouze 21 kusů. Dílenské zpacování a elegantnost vozu je tak vysoká, že jeho pořízení přijde na 28 000 000 Kč.

5. Lamborghini Reventon

Při výrobě Lamborghini Reventon hledali inženýři inspiraci u stíhacího letounu F-22 Raptor. Supersport pohání dvanáctiválec o objemu 6,5 litru a výkonem 640 koní. Maximální rychlost je stanovena na 340 km/h.


A jedna perlička na závěr. Dokážet odhadnout, kolik by na některé z těchto aut stálo povinné a havarijní pojištění? Nebudeme vás napínat. Základní povinné ručení na Bugatti Veyron by stálo něco kolem 10 tisíc korun, nejdražší varianta přijde na 23 tisíc korun. Podstatně větší sumu dělá havarijní pojištění. Majitel si musí připravit částku 1,3 milionů korun.


Tento článek vznikl za přispění Klikpojištění.cz společnosti, která nabízí porovnání a sjednání výhodného pojištění na trhu. Na jejich stránkách klikpojisteni.cz máte možnost porovnat povinné ručení generali s dalšími pojišťovnami.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: super sport

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |