Pařmeni se dočkali - Sony PlayStation 4!


Před několika dny vyšel a již je nedostatkovým zbožím. Ano, řeč je o nové konzoli od Sony, PlayStation 4. Co od nové "nextgen" konzole očekávat?

Lepší výkon a příjemnější ovládání

Nová generace konzolí musí zákonitě nabídnout vyšší výkon, než jejich starší zaprášení bratříčci. Jak od PlayStationu 4, tak i od konkurenčního Xbox One (který je výkonnostně o něco pozadu), můžete očekávat lepší grafiku her a s vyšším výkonem jde samozřejmě ruku v ruce i vyšší „promakanost“ her. Starší konzole již v grafickém výkonu zaostávaly, o tom není pochyb, avšak ty nové, takzvané „nextgen“, stále lehce zaostávají oproti nadupanějším počítačům. Oproti počítačům ve stejné cenové hladině jsou však nové konzole o poznání napřed. Hlavní kouzlo PS 4 pak spočívá především v exkluzivních titulech (například Uncharted), které budou postupně vycházet, a tak bude jeho koupě dávat zase o něco větší smysl. O krok napřed oproti PS3 je u PS4 i uživatelské rozhraní, které je přehlednější a intuitivnější. Velmi kritizovaný byl rovněž i starý DualShock, který doznal značných změn a je nyní ergonomičtější a také citlivější. Nově pak obsahuje dotykový panel, který přináší nové možnosti ovládání her.

Don´t be alone, go social

Nová konzole Playstation 4 se zároveň více zaměřuje na sociální aspekt hraní, kdy můžete jednoduše sdílet obrázky či videa z hraní, nebo například poradit kamarádovi v nouzi. Analogicky ke konkurenčnímu Xboxu s Kinectem má i PS4 vlastní kamerku, která však zatím slouží především k video-chatování a základnímu hlasovému ovládání. Prozatím se jí dá ovládat pouze série miniher „Playroom“, které jsou sice poměrně zábavnými, ale nikoliv plnohodnotnými hrami.

Zdroj foto: sony.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |