Pánská móda - inspirace z Velké Británi


Říká se, že Češi se neumí oblékat. I když v posledních letech už na českých ulicích můžete potkat stylově oblečeného muže, stále u někoho můžete zahlédnout ponožky v sandálech, outdoorové boty anebo zimní šusťákovou bundu, která se hodí maximálně tak do hor. Když dorazíte někam za hranice, ti všímaví si můžou všimnout toho do očí bijícího rozdílu v oblékání českých a zahraničních mužů. Jednoho dne jsem měla možnost na dvacet minut navštívit náměstí v italském Miláně. Z toho dne si nevzpomínám na žádnou památku, na žádný obchod s luxusním oblečením, ale pouze na šok, který mnou otřásl, když jsem se rozhlédla po lidech kolem mě. Muži tam byli jako vystřižení z časopisu, elegantnost sama. 

To samé, ačkoli v mírně odlišném stylu, zažívám ve Velké Británii. Při návštěvě Paříže, v Amsterdamu… kde tedy tkví ten klíč k stylové pánské módě? Čeho by se měli čeští muži držet, aby vypadali stejně elegantně jako například Britové, jejichž módní vkus každá žena tiše obdivuje?

Pravidlo nadevše: oblékat se podle situace, dodržovat dress code.

Nemusíte mít cit pro módu a kombinovatelnost materiálů a barev. Stačí dodržovat dress code a už máte polovinu úspěchu za sebou. Oblékat se podle situace je nejzákladnější pravidlo, které se netýká pouze firemních večírků, plesů a bálů, ale také normálních každodenních situací. Co dělá britskou pánskou módu tak atraktivní je to, že je za každé okolnosti elegantní a na úrovni. Outdoorové oblečení, které se těší v česku tak velké popularitě, do města zkrátka nepatří.

V jednoduchosti je síla a v pánské módě to platí dvojnásob. Nemusíte se pouštět do bláznivých experimentů barev a střihů, pokud chcete vypadat stylově a alespoň trochu se přiblížit britské elegantnosti, vyměňte šusťákovou bundu za elegantní kabát, tričko s potiskem za čistou nebo klidně i kostičkovanou košili, sportovní boty za polobotky a sportovní mikinu za svetr. Nic víc pro začátek není potřeba.

Těchto pravidel se také drží herec Eddie Redmayne – nejlépe oblékaný muž světa z posledních dvou let. A jak můžete vidět, jeho styl oblékání není nic složitého. Drží se jednobarevných kusů oblečení, nic přehnaně nekombinuje a výsledek je, že dokonce i v kšiltovce a džínové bundě působí stylově.

Eddie Redmayne je barvoslepý a dokonce i přesto se dokáže oblékat nejlépe ze všech mužů na světě, to pouze dokazuje, že pro módu nemusíte mít cit, ani talent, chce to pouze trochu snahy a brzo získané zkušenosti po čase začnete uplatňovat sami, aniž byste si to uvědomovali.

Pravidlo č. 2: Džíny? Ne, děkuji.

Pokud se ještě jednou podíváte na fotky Eddieho Redmaynea, všimnete si, že na žádné z nich nemá klasické džíny. Pokud chcete vypadat elegantně, je lepší nahradit je stylovými plátěnými kalhoty zvanými chinos. Hodí se téměř ke všemu, co již bylo výše popsané – košile, jednoduchá trička, svetry, kabáty i džínové bundy. Jsou pohodlné, ale zároveň působí více společensky a stylově než klasická džínovina. To ale neznamená, že by džíny byly zakázaným zbožím. Rozhodně by ale v každodenním nošením neměly převažovat, jak je tomu u nás zvykem.

Pravidlo č. 3: Jedině perfektně padnoucí oblek

Někdo využije oblek jednou za rok, někdo v něm musí chodit každý den do práce. Ať už se ale řadíte mezi první nebo druhou skupinu, pokaždé platí, že oblek by měl muži perfektně padnout. Nejlepší varianta je pochopitelně ta, že by měl být oblek ušitý nebo alespoň upravený krejčím na míru, což může být poměrně drahé, ale pokud užijete oblek jednou za čas a máte pouze jeden, proč ho nemít ušitý/upravený na míru, když vám vydrží na několik dalších let?

Pokud patříte mezi druhou skupinu a vlastníte obleků víc, tam už by taková věc měla být téměř samozřejmostí, protože oblek je způsob, kterým se prezentujete ve své práci a jak na ostatní lidi působíte. Kromě toho, v našich krajinách si pod pojmem společenský oblek většina znáš představí klasický černý oblek s bílou košilí a nějakou kravatou. Ale i zde si můžete se svým stylem vyhrát a působit tak, jako kdyby vás někdo vystřihl z časopisu.

 

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |