Novodobý Velorex - Arcimoto SRK


Kdo by neznal plátěný Velorex, který ještě stále můžete potkávat na silnicích. Tahle tříkolka má i za těch x let stále své kouzlo, ale už se můžet setkat s její novodobým nástupcem. Je jím Arcimoto SRK.

Arcimoto SRK nemusí být pro všechny známý, ale vězte, že tahle tříkolka už má za sebou sedm generací a nyní je na trhu ta osmá. Výrobcem je jedna americká firma, která se cíleně zaměřila na stavbu elektrických velorexů. Začátek se datuje k roku 2007 a dnes produkuje moderní Velorex vychytaný do posledního detailu.

Super společník do zalidněných měst

Řada lidí řeší vhodný dopravní prostředek do přelidněných měst. Dopravní špička, kolony, málo parkovacích míst, která jsou navíc nesmyslně řešena a delší vozidla mají problém se mezi dvě další vklínit. Jestli nemáte početnou rodinu a zrovna neřešíte velkoprostorové auto Arcimoto SRK by mohlo být dobrým společníkem. Pokud oželíte možnost svézt větší počet lidí a smíříte se s tím, že jen jediný člověk bude vaším spolujezdcem a že do zavazadlového prostoru se vám vejde tak možná jedno balení mléka, pak máte vybráno.

Životní prostředí jásá

Oproti svému staršímu předchůdci je Arcimoto SRK nejen ekonomicky výhodné, ale i šetrné k životnímu prostředí, což dnes hodně lidí kvituje. Když se k tomu připočte elegantní a zajímavý design, je zde potencál k tomu, že se s touto tříkolkou budeme častěji setkávat.

Technické údaje

O pohon Arcimota se starají duální elektromotory v předních kolech, které dokážou trojkolku rozjet až na maximálku 137 km/h. Je ale potřeba si hlídat baterie, abyste někde nezůstali viset. V základním provedení má kapacitu 12 kWh a vydrží přibližně na 112 km. Dokoupit se samozřejmě dá další, která celkový dojezd prodlouží.

Osmá generace má být průlomová, neboť se konečně chysta sériová výroba. Pokud chcete být i vy šťastným majitelem tohodle vozítka, připravte si nějakých 11 900 dolarů.

Zdroj: arcimoto.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Novodobý Velorex - Arcimoto SRK


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |