MENU - zobrazit / skrýt

Nové BMW X5


Tak co si na nás pod názvem X5 v Bavorsku připravili? No, na první pohled auto vypadá robustněji než jeho předchůdce, i když nějaký dramatický odklon od designu první generace vidět není. Auto prostě působí "novějším" dojmem. Tradičně, jako to u novějších generací bývá zvykem, i tato generace mírně narostla - do délky o pěkných 19 cm na 4,85 metrů - auto tak za příplatek může nabídnout místo až pro 7 pasažérů.
 

I když nárůst 19 cm je poměrně signifikantní, tak v porovnaní s konkurentem z Ingolstadtu je celková délka malá - Audi Q7 je dlouhé 5,07 metru. Objem zavazadlového prostoru pro pětimístnou verzi se zvětšil o 110 litrů na 620 litrů, přičemž při sklopení druhé řady sedadel tento údaj vzroste na 1 750 litrů.

Toto auto by mělo mít, to je však u BMW zvykem, výborné jízdní vlastnosti - ty by měli být ještě vyšperkované konstrukčními zásahy do podvozkové části, ale i např. příplatkovým systémem "Adaptive Drive" - který flexibilně nastavuje tvrdost tlumení. Kromě toho každé BMW X5 (ve všech třech stupních výbavy) disponuje současnou generací pohonu všech kol xDrive, který pomocí elektronicky ovládané spojky distribuuje potřebnou sílu mezi přední a zadní nápravou.

Na začátku prodeje bude možné získat BMW X5 nové generace s těmito motory: řadovým benzínovým šestiválcem s výkonem 200 kW/ 272 koní, třílitrovým dieslem s max. výkonem 170 kW/ 231 koní (včetně filtru pevných částic) a top motorem bude benzín V8 s objemem 4,8 litru a max. výkonem 261 kW/ 355 koní. Každé BMW X5 bude zpřevodované šestistupňovou automatickou převodovkou.

Co dodat k interiéru vozidla? No, na první pohled je vidět, že se člověk nachází v BMW. Vylepšený systém iDrive v tomto BMW obsahuje např. osm tlačítek navíc - kde se dají uložit oblíbené funkce. Takto se dají v navigaci jednoduše a rychle nastavit nejčastěji používané cíle cesty, případně se dá rychleji zvolit oblíbená rozhlasová stanice. V oblasti bezpečnosti BMW X5 disponuje sériovým systémem ESP nebo pneumatikami s funkcí nouzového dojezdu. Za příplatek také budou xenonové světlomety, které budou disponovat funkcí denního svícení, funkcí automatického zapínání a vypínaní dálkových světel. V nabídce se dále nachází např. i zadní kamera nebo Head-up displej.. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Nové BMW X5


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE