Nová ŠKODA Kodiaq - 10 zajímavostí


Nové a dlouho očekávané SUV značky ŠKODA má respekt budící design a mnoho vychytávek, které příjemně překvapí. V tomto článku si představíme deset zajímavostí a faktů, které jste o nové Škodě Kodiaq možná nevěděli.

1. ŠKODA Kodiaq uveze až 7 lidí

Nová ŠKODA Kodiaq je první škodovkou v historii, která pohodlně uveze až sedm pasažérů. S konfigurací sedadel 2 + 3 + 2 tedy bez problémů odvezete i tu největší rodinu. Druhá řada je navíc posuvná a to až o 180 mm. ŠKODA Kodiaq se tímto stává nejprostornějším SUV mezi konkurenty.

2. Škodovka s největším kufrem

Po prostorném Superbu Combi přichází vůz s největším kufrem v historii. ŠKODA Kodiaq nabízí zavazadlový prostor o objemu 720 litrů, což je o celých 60 litrů více. I po vztyčení dvou zadních sedadel ve třetí řadě stálé zůstává na zavazadla 270 litrů prostoru.

3. Medvěd Kodiaq

Automobil svým názvem odkazuje na medvěda Kodiaqa, žijícího na pobřeží Aljašky. Jméno upozorňuje především na vlastnosti nového SUV. Síla, velikost a mimořádné schopnosti v terénu jsou rysy, které má medvěd i vůz ŠKODA Kodiaq společné.

4. Nové asistenční technologie

V závislosti na stupni výbavy bude vůz ŠKODA Kodiaq nabízet všechny nejmodernější technologie automobilky. Tempomat, systém udržování pruhu, promyšlená soustava kamer zobrazující celé okolí vozu, či přednárazový systém s detekcí chodců. To vše můžete sledovat na obrazovce o úhlopříčce až 9.2 palce.

5. Praktické vychytávky

Úplnou novinkou u vozů ŠKODA je plastová ochrana dveří proti odření. Při jejich otevření ve vteřině vyskočí plastová lišta, která utlumí případný náraz do sousedního automobilu při parkování, nebo jiné překážky. ŠKODA také nabídne více než 30 různých Simply Clever detailů včetně možnosti otevření kufru mávnutím ruky, bezdrátového dobíjení mobilů, deštníku schovanému ve dveřích a praktické škrabky na led ukryté ve víčku nádrže.

6. Promyšlený multimediální systém

Na své si přijdou také zájemci o multimédia. K dispozici bude na přání možnost využít všechny dostupné standardy pro propojení s telefonem (Android Auto, Apple CarPlay, MirrorLink), ale také připojení na internet, nebo aplikaci pro chytrý telefon, která vám zpřístupní některé údaje o vašem voze. Do mobilu můžete dostávat třeba upozornění na překročení rychlosti nebo opuštění vymezené oblasti. Nejlepší verze bude připojena k internetu, který bude využívat pro své potřeby a současně ho sdílet s cestujícími. Novinkou bude možnost přímého hlasového spojení se záchrannými týmy, servisem a s infolinkou ŠKODA.

7. Terénní schopnosti vozu

I když je ŠKODA Kodiaq především zaměřen na jízdu na silnici, světlá výška 192 mm hravě umožňuje zdolávat i náročný terén. Pohon všech čtyř kol spolu s možným přepnutím do režimu off-road a aktivními tlumiči dělá z Kodiaqa skutečný terénní vůz do každé situace.

8. Motory a převodovky

Základem je benzínový motor 1.4 TSI o výkonu 92 kW s pohonem předních kol. Možností nabídky na domácím trhu bude i výkonnější verze tohoto motoru nabízející 110 kW. Nejsilnější verze bude mít pod kapotou nový motor 2.0 TSI o výkonu 132 kW a vznětové čtyřválce 2.0 TDI s výkonem 110 kW a 140 kW. Všechny modely jsou dostupné ve třech provedeních. S předním pohonem a manuální, či automatickou převodovkou, ale také s pohonem 4x4.

9. Vyhřívaný volant

I když se v případě vyhřívaného volantu v dnešní době nejedná o novinku, vůz bude první škodovkou, která tuto vychytávku dostane. V nabídce je hned v základní verzi, s čímž se nesetkáme ani u nejluxusnějšího Superbu.

10. Couvání s přívěsem

Praktickou novinkou je asistent pro couvání s přívěsem. Pokud má ŠKODA Kodiaq připojen přívěs, při pomalém couvání převezme systém řízení vozu a vy jen na dotykovém displeji vyberete místo, kam potřebujete zacouvat. Při couvání bez přívěsu nový asistent brzdí, jakmile za vozem rozezná překážku. Umožňuje to vylepšená funkce zadních parkovacích senzorů. Mimochodem, přívěs může vážit až 2500 kg.

zdroj foto: autoopat.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |