Nokia N95 - mobilní král


Po dlouhých odkladech se nám konečně dostal do rukou nejočekávanější telefon roku Nokia N95. Nyní Vám můžeme sdělit první dojmy z nové Nokie N95. Už od pohledu bylo jasné, že nejde jen tak o ledajaký mobil, ale o opravdu "našlápnutou mašinu". 

Nokia N95 se prodává ve dvou provedeních DEEP PLUM a SAND.Obě tyto provedení s 512 MB kartou. Za největší novinku je možné označit vestavěný navigační GPS modul. Navigační aplikace má globální mapy uloženy přímo ve své paměti, podrobnější mapy více než stovky zemí světa je možné stahovat z internetu.

Nokia N95 - digitální fotoaparát

Nový model N95 se může jako první telefon v Evropě pochlubit digitálním fotoaparátem s rozlišením 5 megapixelů. Objektiv je opět Carl Zeiss, nabízí automatické zaostřování, digitální zoom a je chráněn aktivní krytkou. Nahrávat video umí podle všeho v DVD kvalitě. Pořízené fotografie i videozáznamy je možné přímo v telefonu editovat. Díky standardně přibalenému videokabelu si veškerý multimediální obsah z telefonu snadno prohlédnete na svém televizoru.

Inteligentní telefon

Přístroj pohání otevřený operační systém nové generace Symbian S60 3rd Edition. Díky tomu dostane uživatel do ruky důvěrně známé prostředí i funkce.

Na obě strany

Ačkoliv označení tomu neodpovídá, jde o nástupce vysouvací Nokie N80. Spodní část telefonu lze dokonce vysouvat na obě strany. Při vysunutí dolů se objeví klasická numerická klávesnice, na opačné horní straně pak čtveřice tlačítek, která jsou primárně určena pro ovládání multimediálního přehrávače. Displej se po jejich vysunutí automaticky přetočí do polohy na šířku a je tak na něm možné lépe prohlížet fotografie i webové stránky.

Výsuvná konstrukce dala telefonu do vínku příjemně malé rozměry 99 × 53 × 21 mm. Také hmotnost činí přijatelných 120 g, což je vzhledem k velmi bohaté výbavě opravdu dobrá hodnota.

Velkorysý displej

Aktivní TFT displej s velkou úhlopříčkou 2,6 palců nabízí rozlišení 240 × 320 bodů a podporu 16 milionů barev. Nad displejem vás pak jistě upoutá CIF kamera pro video-hovory.

Datový král

Nokia i nadále podporuje datovou nástavbu HSDPA, díky které můžete data stahovat až desetkrát rychleji než s běžným UMTS. Nezapomnělo se ale ani na starší a pomalejší technologie EDGE a GPRS. Pro bezdrátové spojení s blízkým okolím je kromě klasického Bluetooth verze 2.0 a infraportu připraveno i Wi-Fi.

Kdo raději spoléhá na propojení datovým kabelem, pak jistě zajásá nad klasickým miniUSB konektorem - USB Mass Storage je nyní samozřejmostí. Inovovaný webový prohlížeč nabídne i prohlížení internetu s displejem na šířku.

Nokia N95 - hudební přehrávač

Hudební přehrávač si poradí se soubory ve formátu MP3, AAC, AAC+, eAAC+ a WMA, příjemným doplňkem hudebního přehrávače je vestavěné FM rádio. Skvělou zprávou, která potěší všechny hudební fajnšmekry, je to, že Nokia N95 přímo na svém těle obsahuje klasický 3,5mm jack. Připojit vlastní sluchátka tak nebude žádný problém. Zvuk je možné poslouchat i přes vestavěné stereofonní reproduktory nebo bezdrátová Bluetooth sluchátka.

Aby bylo pro všechny multimediální soubory dostatek místa, je nový smartphone od Nokie osazen vnitřní pamětí o velikosti 160 MB, která je dále rozšířitelná pomocí paměťových karet miniSD.

Nokia N95 ve zkratce

 
  • Rozměry: 99 × 53 × 21 mm
  • Hmotnost: 120 g
  • Paměť: 160 MB interní rozšířitelná mikroSD kartami
  • Displej: TFT 320 x 240 px, 16 mil. barev, 2,6? úhlopříčka
  • Fotoaparát: 5 Mpx, diodovým bleskem, automatické zaostřování, 6x digitální zoom, přední CIF kamera pro videohovory
  • Video: VGA rozlišení, MP4 a 3GP
  • Konektivita: Bluetooth 2.0, infraport, Wi-Fi, konektor miniUSB, USB Mass Storage, Universal Plug and Play, připojení k TV
  • Podpora sítí: GSM (900/1800/1900 MHz), GPRS, EDGE, UMTS (2100 MHz), HSDPA
  • Hudební přehrávač: mp3, wma, AAC, AAC+, eAAC+, FM rádio, 3.5mm jack, stereo reproduktory, bluetooth sluchátka  
Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |