Nokia 6500 Classic - Tenký elegán


Elegantní design je to, co upoutá vaši pozornost na první pohled. Tělo Nokie 6500 o rozměrech 110 × 45 × 9,5 mm je sice o něco vyšší než je dnes běžné, zcela si to ale vynahradí svou tloušťkou, která se vešla pod jeden centimetr.


 

Překvapením je ale rozdělení materiálů, z něhož je kryt telefonu složen. Horní polovinu těla telefonu zdobí černě lakovaný hliník. Spodní část telefonu je plastová a tvořena jedním výliskem, který zasahuje až k okrajům klávesnice. K baterii se dostanete tak, že spodní plastový kryt vysunete směrem dolů. Díky této netradiční konstrukci je ale zaručena vysoká pevnost celého telefonu. Vrzání ani prohýbání se nedočkáte.

Na černé variantě telefonu, který je dodáván i v atraktivním bronzovém provedení, je zklamáním jeho velká náchylnost na otisky prstů. Zejména na velkých plochách na zadní straně se otiskům prstů nelze ubránit. Jsou dobře viditelné na lesklém plastu i matnějším kovu s jemným rýhováním. Na přední straně si otisků díky malým plochám již tak snadno nevšimnete.

Tenké tělo telefonu s sebou přináší také několik nevýhod. V první řadě u této novinky nenajdete žádná boční tlačítka. Dole se nachází jen otvor pro průchod zvuku k mikrofonu, systémový konektor se přestěhoval na horní stranu, kde jej chrání gumová krytka. Je jen škoda, že Nokia ustoupila od rozšířeného standardu miniUSB a dala přednost novějšímu ale méně rozšířenému formátu microUSB.  

Přední strana telefonu je téměř symetricky rozdělena dvěma stříbrnými rámečky. V jednom z nich se nachází displej, ve druhém klávesnice. Displej ničím nepřekvapí, ale také nezklame. Má stejné parametry jako například u modelu 6300. QVGA rozlišení v kombinaci s 16 miliony barev na něm dokáže vykouzlit skvělou podívanou. Špatně si displej nevede ani na přímém slunci.

Klávesnice patří svou kvalitou spíše do průměru. Navigační tlačítko s potvrzovacím středem i známá čtveřice kláves okolo něj se ovládají příjemně. Zato numerická tlačítka jsou dosti namačkána na sebe. Pokud máte větší prsty, občas se nevyhnete překlepu. Jejich hmatová rozlišitelnost je ale díky vystouplým stříbrným proužkům skvělá.

Místo karet velká paměť

Funkční výbava telefonu nic převratného nepřináší. Do tenkého těla se nevešel slot na paměťové karty, proto jej nahradí velká vnitřní paměť o velikosti 1 GB. Po připojení telefonu k počítači pomocí kabelu do ní můžete přistupovat díky režimu USB Mass Storage. Uživatelské prostředí Series 40 je v nejnovější páté edici a obsahuje tak některá drobná vylepšení známá z modelu 7500 Prism. Překvapivá je ale absence FM rádia i funkce Push to talk.

Fotoaparát na zadní straně telefonu má rozlišení dva megapixely, jeho objektiv ale bohužel není nijak chráněn. V šeru pomůže diodový blesk, kterým si na cestu ovšem neposvítíte. Maximální rozlišení videa je ale stále jen 176 × 144 bodů. Nokia 6500 classic si kromě sítí GSM rozumí také se sítěmi třetí generace. Videohovory ale nejsou možné kvůli absenci přední kamery. Pro datové přenosy je připraveno také EDGE a GPRS.

V základním balení k telefonu dostanete stereofonní sluchátka, datový kabel i CD se softwarem. Při své vysoké ceně, která se pohybuje nad hranicí deseti tisíce korun, to ale bude mít na trhu dosti těžké. Kolegyně ze stejné stáje s označením 6300 má velmi podobnou výbavu i design a její cena se pohybuje o téměř pět tisíc níže.

Nokia 6500 Classic

- rozměry: 110 × 45 × 10 mm, 94 g

- stylový tenký design

- hliníkový rám i přední kryt telefonu

- QVGA displej s 16,7 miliony barev

- dvoumegapixelový fotoaparát s diodovým bleskem

- telefonní seznam pro dva tisíce kontaktů

- podpora sítí UMTS

- vnitřní paměť o velikosti 1 GB

- propracovaný e-mailový klient

- hudební přehrávač

- GPRS a EDGE třídy 10

- datový kabel a sluchátka v základním balení

Nokia 6500 Nedostatky

- telefon je náchylný na otisky prstů

- absence slotu pro paměťové karty

- žádná boční tlačítka

- méně pohodlná klávesnice s malými tlačítky

- nepodporuje videohovory

- natáčení videa v rozlišení jen 176 × 144 bodů

- fotoaparát nemá autofocus

- použití méně rozšířeného konektoru microUSB

- absence FM rádia a Push to talk 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Video Nokia 6500 Classic


© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |