Největší nejistoty a obavy mužů, které to jsou?


Muži trpí celou řadou nejistot, ale jen horko těžko vám o nich budou vyprávět. Obávají se, že pokud by naznačili jakoukoliv slabost, byli by daleko zranitelnější. Takže raději trpí v tichosti. Co jim nejvíce podkopává sebedůvěru?

Rostoucí prsa

Neboli také gynekomastie. Jedná se o stav, při kterém se u mužů vyvíjejí prsa v důsledku nerovnováhy estrogenu (ženský hormon) a testosteronu (mužský hormon). „Jedná se o poměrně běžnou situaci u chlapců v pubertě a u mužů od padesáti let. Zvlášť znepokojivá je tato situace pro muže do čtyřiceti let,“ tvrdí plastický chirurg v New Yorku Dr. Joshua Zuckerman.

Zuckerman si všiml, že mnoho mužů, kteří jej navštíví, se k tomuto kroku odhodlávali roky. „Problém s muži spočívá v tom, že se obávají vyjádřit své pocity ohledně tělesných nejistot, a často zvažují vhodné léčení i řadu let.“

 

Ztráta vlasů

Vypadávání vlasů se stává stále častějším jevem u mužů kolem třiceti let. Někteří to přijímají se smířením, jiní hůře. Navzdory důkazům, že pro některé ženy jsou plešatí muži daleko atraktivnější, většina mužů ztrátu vlasů těžce nese. „Mnoho mužů si spojuje plešatost s nižší atraktivitou, že působí méně maskulinně a také starší,“ vysvětluje Zuckerman. „Já osobně také trpím částečnou plešatostí. A podle mého názoru je značně obtížné přesvědčit muže o tom, že i zcela oholená hlava může být atraktivní.“

 

Velikost jejich penis

„Muži jsou velmi nejistí ohledně velikosti svého penisu,“ říká terapeutka Katie Ziskind. „A to navzdory skutečnosti, že podle řady studií ženy ve skutečnosti upřednostňují muže s menším penisem pro dlouhodobé vztahy, především kvůli potenciálnímu strachu z bolesti při pohlavním styku.“

Muži si však berou poznámky (ať už od bývalých partnerek nebo kolegů ze šaten) k srdci a komentáře o velikosti penisu jim zůstávají v paměti i po celá desetiletí.

Jejich výška

Muži menšího vzrůstu mívají často komplexy ze své výšky, neboť se obávají, že na ženy působí neatraktivně. „Menší muži se často obklopují přáteli stejné výšky. To jim vytváří pocit normálnosti,“ dodává Ziskind.

Velmi vysocí muži však trpí podobnými nejistotami. Ve skupině více lidí vždy vyčnívají a neustále musí odpovídat na otravné dotazy typu, jestli hrají basketbal a podobně.

zdroj foto: pixabay.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |