Praktikujete chemsex nebo vám stačí obyčejné milování?


Praktikujete chemsex nebo vám stačí obyčejné milování?

Zdroj: pixabay.com

Užíváte si sex? A musíte k tomu mít skleničku nebo něco silnějšího? Zřejmě nejste sami. Když si někdo k milostnému zážitku něco zakouří, spolkne nebo šňupne, říká se tomu chemsex. A takových, co jim k sexu nestačí láska, intimita a přirozená vášeň, není právě málo. Dneska se koitus zkrátka posvěcuje omamnými látkami, což vyplynulo z britského průzkumu Global Drug Survey, jehož se zúčastnilo 22 tisíc lidí.

Kdo má k chemsexu blízko? Britové, mladší lidé a lidé s vyššími příjmy. Nejoblíbenější drogou je přitom alkohol, následovaný marihuanou, extází a kokainem, přičemž se jedná o narůstající trend po celém světě. Však taky přibližně 58 % mužů a 60 % žen se v rámci průzkumu vyjádřilo, že v posledním roce aspoň jednou přičichli k něčemu, za co by je protidrogové nepochválilo.

Nezáleží ani na sexuální orientaci. Výsledky uvedené studie potvrdily, že se před milostným aktem posilní muži a ženy všech sexuálních směrů, jen u homosexuálů se jedná o 1,6 krát vyšší pravděpodobnost. „Je však jasné, že drogy sice poskytují potěšení, ale způsobují i škody,“ říká hlavní autor studie Will Lawn z University College London. Lidé pod vlivem drog více riskují. Hlavně pohlavně přenosné choroby.

I když se to může zdát super, z dlouhodobého hlediska sex pod drogou dobrý být nemusí. Drogy ovlivňují fyziologické pochody v organismu. Stejná droga může někdy zesilovat sexualitu, za jiných okolností ji naopak tlumí. Tyto různé a velmi protichůdné účinky se liší od jednoho ke druhému, a dokonce se v různých obdobích střídají, proto nelze dopředu předvídat, jestli se z vás po požití drogy stane sexuální mašina nebo odejde a schlíplý nebudete jen vy.

Podle jisté zahraniční studie udalo 83 % mužských a 81 % ženských konzumentů marihuany silnější prožitky v průběhu pohlavních kontaktů. Spíše se však jedná o ostřejší vnímání dotyků a uvolnění.

Pravidelní uživatelé marihuany pak zaplatí poměrně vysokou daň. U mužů je to třeba snížení hladin mužského pohlavního hormonu testosteronu a narušená tvorba spermií. Ženy jsou zase postižené poruchami menstruačního cyklu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Petra Marečková

Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2020 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace