MENU - zobrazit / skrýt

Nejhorší filmy v historii kinematografie


Přinášíme vám žebříček pěti nejhorších filmů, jaké kdy byly natočeny v historii kinematografie. Souhlasíte s tímto hodnocením, či jste našli v seznamu některý z vašich oblíbených snímků?

1. Plán 9 z vesmíru (Plan 9 from Outer Space)

Sci-fi snímek pocházející z roku 1958 je filmovým počinem Edwarda D. Wooda, Jr., jenž je často označován za nejhoršího režiséra všech dob. V roce 1994  se stal předmětem životopisného filmu Ed Wood, který natočil Tim Burton v titulní roli s Johnnym Deppem.

2. Nebeská brána (Heaven´s gate, 1980)

Tento western Michaela Cimina se také pravidelně umisťuje v žebříčku nejhorších filmů. I návštěvnost mluví sama za sebe – film vydělal pouhé 3 milióny dolarů, jeho rozpočet byl přitom 44 miliónů.

3. Čelisti IV: Pomsta (Jaws: The Revenge)

Film Josepha Sargenta z roku 1987 označil filmový kritik Roger Ebert za ne jenom špatný snímek, ale i ten nejhloupější. Je až zázrak, že kariéra Michaela Caina, jenž stvárnil hlavní roli, neupadla v zapomnění.

4. Showgirls (1995)

Erotické drama Paula Verhoevena pojednávající o striptérce v Las Vegas, která se snaží vybudovat svou kariéru showgirl bylo přijatou kritikou negativně. Sám režisér byl prvním v historii, kdo si došel osobně pro anticenu Zlatá malina udělovaná nejhorším filmům.

5. Batman a Robin (1997)

Druhé filmové zpracování Batmana režisérem Joelem Schumacherem si vyneslo největší kritiku. Je až s podivem, že se Warner Bros odhodlalo natočit další filmy o tomto komiksovém hrdinovi. Snímku nepomohlo ani hvězdné obsazení – George Clooney, Arnold Schwarzenegger nebo Uma Thurman. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: zajímavosti

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ

ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE