Nejdražší havárie uplynulého roku


nehoda luxusní sportovních vozů Ferrari, Japonsko
nehoda luxusní sportovních vozů Ferrari, Japonsko

K ježdění, bohužel, patří i automobilové nehody. Riziko hrozí všude, a můžete být sebelepší řidič, srážce s blbcem stejně nezabráníte. Existuje bohužel dost šoférů, kterým pravidlo pravé ruky, označení hlavní silnice nebo stopka nic neříká. O respektování maximální povolené rychlosti majiteli dražších vozů raději raději ani nemluvit. A přitom u těch drahých aut stačí málo, a škody jdou do astronomických čísel. Připravili jsme pro vás dvě nehody na ukázku. V prvním případě šlo o 10 zlikvidovaných luxusních sporťáků znuděných mladíků. V druhém případě zase silikonová blondýnka zkoušela parkovat luxusní Bentley mezi jinými podobně luxusními vozy.

Země rozbitých Ferrari

Je pěkný slunečný den. Vozovka je sice trochu vlhká po včerejším dešti, ale to skupině nadšenců nezabrání zorganizovat setkání luxusních sporťáků. Vyrážejí rovnou na dálnici v japonské hornaté provincii Yamaguchi a o pár vteřin jejich vozy dosáhnou rychlosti 140 km / h. Vše probíhá podle plánu. Adrenalin v krvi je na požadované úrovni a řidiči si užívají jízdu. Něco se však stane a dříve než se stihnou vzpamatovat, je většina zúčastněných aut vhodná snad jen na náhradní díly. Vozidla totiž vytvořila kolonu, a co by čert nechtěl, na mokrém povrchu dostal řidič prvního z nich kritický smyk. V rychlosti, kterou jeli, by bylo střetu možné zabránit při odstupu 100 - 150 metrů. Jenže auta byla nalepena těsně na sobě.
Výsledkem je 8 sešrotovaných Ferrari, zdemolované Lamborghini Diablo a poničený Nissan GTR. Ostatní vozidla vyvázla jen s menšími škodami. Kvůli odklízení trosek byla dálnice uzavřena na 6 hodin.
A na kolik tato sranda vyšla? Nehoda, která se odehrála 4. 12. 2011, se do historie zapsala jako nejdražší automobilová havárie v historii. Škody dosáhly neuvěřitelných tří milionů dolarů.

Blondýna parkuje

Vtipných historek o parkování blondýn je nespočet. Některým až tak vtipné nepřijdou, například jisté nejmenované blondýnce a také majitelům dalších čtyř luxusních vozů. O tom, že šlo o dámu, která si svůj úspěch vydobyla "tvrdou prací" a sama si "vydělala" i na četné plastiky, určitě není pochyb. Jistě si "poctivě" našetřila i na Bentley Azure, se kterým se v červenci minulého roku rozhodla zaparkovat před nejslavnějším kasinem v monackém Monte Carlu.
Světe div se, na parkovišti parkovala… auta! Řidička zachovala rozvahu a pokusila se se svým Bentleyem (hodnota cca 7,5 milionu Kč) mezi ně stylově vtěsnat. Nejprve zlehka prorazila zadek Mercedesu-Benz třídy S (hodnota cca 2,2 milionu Kč, pak s grácií přeleštila bok Ferrari F430 (hodnota cca 4,1 milionu Kč) a nakonec vylepšila kapotu Porsche 911 (hodnota cca 2,4 milionu Kč) a také Aston Martinu Rapide (hodnota cca 4,1 milionu Kč).
Jak reagoval její manžel, známé není. Zveřejněný však byl rozsah škod ve výši 65 000 dolarů. Snad jsou dobře pojištěni.
Šťastnou jízdu bez nehod Vám přeje iruceni.cz, portál s levným povinným ručením a sponzor článku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Nehoda Bentley Azure v Monte Carlo
Nejdražší dopravní nehoda v historii - 14 rozbitých supersporťáků

nehoda luxusní sportovních vozů Ferrari, Japonsko
nehoda luxusní sportovních vozů Ferrari, Japonsko

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |